NÜKLEER BAŞLIKLI KIZ JOLLY JOKER ISTANBUL SAHNESİNDE!

By  |  0 Comments

Nükleer Başlıklı Kız; 18 Mayıs akşamı yeni teklisi Beni Hatırla’yı, ikinci albümü Gönüllü Köle’yi ve eski şarkılarını çalmak için Jolly Joker İstanbul’da siz sevenleriyle buluşuyor.

NBK_INSTAGRAM_KAPAK

Vokal: Billur Yapıcı
Gitar: Tansel Turna

Billur Yapıcı ve Tansel Turna ikilisinden oluşan Nükleer Başlıklı Kız, 2010 yılında yayımladıkları ilk albümleri 1’de bulunan dördüncü klip şarkısı “Eğer İstersen” ile büyük bir başarı yakaladı. Şarkı, “Güneşi Beklerken” ve “Yalan Dünya” gibi popüler dizilerde kullanıldı.

2013’ün Aralık ayında DMC tarafından yayımlanan ikinci stüdyo albümleri Gönüllü Köle’nin kapak fotoğraflarında Okan Bayülgen imzası bulunuyor. Albümün çıkış şarkısı “Ağlayan Kalbim” ile bir anda tekrar gündeme oturan gruba, bu şarkıda 84 grubundan tanınan Tuna Velibaşoğlu eşlik ediyor. Ağlayan Kalbim’le guzel bir ivme yakalayan grup, ikinci olarak yayımladıkları “Pişman Değilim” klibi sonrasında Kanal D’nin sevilen dizisi Güneşi Beklerken’de hem küçük bir rol almasıyla, hem de dizide sergilediği sahne performansıyla hayran kitlesini genişletti.

Nükleer Başlıklı Kız, “Gönüllü Köle” albümünün üzerinden yaklaşık 1 sene sonra 9 Mart 2015’de bir Nazan Öncel bestesi olan 90’ların en sevilen şarkılarından Beni Hatırla’yı yeniden yorumladı ve bu cover ile ilgiyi tekrar üzerine çekti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *