2013’TE BURAM BURAM KOKMANIZ GEREKEN PARFÜMLER

By  |  0 Comments

PARFÜM dünyası Adam Levine’ın 222’sini ve David Beckham‘ın Urban Homme’unu One Direction‘ın yeni parfümüne karşı iki silah olarak görse de 2013 model ama şimdiden klasik olmuş parfümler burada…

Christian Dior Cologne

dior

Evet 2007 versiyonunu unutamayan erkeklere saygı duyuyoruz. Bu yüzden takık olduğunuz parfümün 2013 versiyonunu hemen duyurmak istedik. Bergamut, citrus ve greyfurt gibi yazılışı bile ağzımızı ekşiten kokuların Dior versiyonu dayanılmaz.

Givenchy Gentleman Only

givenchy

Nisan ayında piyasaya sürülünce has orman kokularımızdan birine daha kavuşmuş olacağız. 1974 yılında üretilen Givenchy Gentleman’dan esinlenilen parfüm, odunsu notalarının dışında mandalina, paçuli ve pembe biberin mükemmel karışımı.

Gucci Guilty Black Pour Homme

gucci

Etkileyici ve enerjik bir odunsu koku daha. Içeriğindeki lavanta ve portakal çiçeği size çok başka alemler vaat ediyor. Gucci bu sefer tam olarak “siyah” bir parfüm olmayı kafaya koyduğu için karışımda çok hafif bir deri kokusu bile var.

Bvlgari Man Extreme

bvlgari man extreme2010’da hayata geçen Bvlgari Man serisinin sonuncusu arkadaşlarının en eleganı olmak için kolları sıvamış. Parfümü koklar koklamaz burnunuza gelen pembe greyfurt ve bergamot öyle uyum sağlamış kiüzerine eklenen karizmatik baharatlara es çıkaramıyorsunuz.

Y-3 Black Label

Y3 BLACK LABEL

Yohji Yamamato’nun adidas‘la işbirliğinden doğan marka Y-3 ilk erkek parfümünü Paris’teki Erkek Moda Haftası döneminde tanıttı. Kakule’nin star olduğu parfümde paçuli, siyah karabiber ve oğul otu kullanılmış.

Armani Prive Bois d’Encens

armani prive bois d-encensSayfadaki parfümlerin en ağırı olarak nitelendirebileceğimiz Bois d’Encens‘in içeriğindeki odun kokusu o kadar gerçek ki kendinizi reçineleri akan ağaçlarla dolu bir ormanda hayal etmeniz normal. Şişeyi Michel Almairac‘ın tasarladığını belirtmek şart.

Amuage Beloved for Men

LIGHTER_SHIELD022

Piyasada satışı çok az bulunan bu yüzden de az ama öz kişi tarafından bilinen Amouage‘ın Beloved serisi geçtiği yerde bıraktığı izin üstünden bir kez daha geçilmesine izin vermez. Diğerlerine göre biraz daha oryantal olan koku portakal ve yaseminle tatlandırılmış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *