2015 YAZININ GÖZLÜK MODASI

By  |  0 Comments

Bu yaz, markaların ruhunu tam anlamıyla yansıtan iddialı ve cesur gözlük tasarımları ile her zamankinden daha renkli geçecek! Tasarımcıların özgün çizgilerinin baskın şekilde hissedildiği hit gözlük tasarımlarında sınırları zorlayan, yenilikçi duruş göze çarpıyor… 2015 yazında sıkça görmeye hazırlandığımız alternatif renkler, keskin hatlar, soyut desenler ve vintage esintiler sıcak ve güneşli günleri domine edecek.

ITALIA INDEPENDENT

Italia Independent_0090DP.009.149_500TL

Italia Independent – 500 TL

Hit gözlük tasarımlarından bahsederken, son dönemin adından en çok bahsettiren markalarından Italia Independent’ı anmamak olmaz… Daha önce denenmemiş boyama teknikleri ve ödüllü teknolojileri ile gözlük tasarımına bambaşka bir bakış açısı getiren Italia Independent, sezonun mutlaka edinilmesi gerekenleri arasında yer alıyor. Italia Independent’ın şaşırtıcı tasarımlarının yarattığı devrimsel hareketi yine markanın kendine özgü desenlerinin keskin güzelliği takip ediyor. İtalyanların eğlenceli ve bağımsız ruhunu tüm dünyaya yayan Italia Independent, ele aldığı temayı her modelinde ustaca işlemeyi biliyor ve bütünsel özgürlük mesajını tam anlamıyla yansıtıyor.

TOM FORD

B

Tom Ford – 1000TL

Stil tartışmalarının çok ötesinde yer alan Tom Ford, geniş ve yuvarlak biçimi ile iddiasını ortaya koyan tasarımlarda alıştığımız ustalığını gözler önüne seriyor. Sıra dışı dizaynları ile gelenekselliğe meydan okuyan Tom Ford, son yıllarda sıkça rastladığımız clip-on modelleri, kendine has yorumu ile yazın en hit tasarımları arasına şimdiden katıyor.

HALLY and SON

A

Hally and Son – 600 TL

Doğa temasını vurgulayan toprak tonlarının yanı sıra şaşırtıcı metal öğelerin göze çarptığı Hally and Son’ın yeni koleksiyonunda, yazın hitlerinden olmaya aday modeller vintage esintileri günümüze taşımaya devam ediyor. 2015 yazına damgasını vurmaya hazırlanan 556 modelinin çarpıcı altıgen formu, akılda kalıcı bir şarkı gibi uzun süre hafızalardan silinmeyeceğe benziyor.

VINTAGE GÖZLÜK | YSL CHAMPS ELYSEES

gözlük

Gözlük denince hemen aklımıza eski Hollywood aktörlerin taktığı zamansız parçalar geliyor. Karşınızda geçmişte efsane olmuş ve hala günümüze kadar saklanmış, stil dolu vintage bir gözlük var, YSL Champs Elysees. Daha fazlası için www.xvintagesunglasses.com ziyaret etmeniz yeterli olacak. fiyat: 1100 TL

KYME

kyme22

Yüksek kalite üretim ve tasarım yapan italyan markası Kyme Yunanca’da dalga demektir. KYME’nin tasarımı, genel olarak dalganın enerjisi ve daimi hareketinden ilham almaktadır. Koleksiyon ilk olarak Cadore’de tüketiciyle buluşmuştur. Markanın ana amacı bugüne kadar varolan başarılı gözlük modellerini yeniden değerlendirerek piyasa üzerinde güçlü bir etki bırakmaktır. İtalyan ustalığı ile üretilen Kyme, Mazzucchelli’nin detaylara verdiği önem ve kullandığı malzemelerle öne çıkmaktadır. Kyme, güçlü kimliği ve görsel etkisi ile sıradışı bir koleksiyon sunmaktadır.

RAY-BAN

A

2015 İlkbahar-Yaz sezonunda Ray-Ban, yeni teknolojilerin sunduğu imkanları araştırmaya devam ediyor.

Özellikle, havacılık sanayisinde kullanılan bir malzeme olan Liteforce, ultra hafif ve çok sağlam olması sebebiyle, son derece hafif ve dayanıklı modeller üretmek için kullanılıyor. Titanyum alaşıma ve vidasız, kaynaksız patentli bir menteşeye sahip Light Ray teknolojisi, plastik ve Light Ray karışımı taşıyan Light Ray 2.0 olarak geliştiriliyor. Wayfarer ve Aviator her zaman yeniliklerde öncü olmuştur ama bu sezon bu rolü Wayfarer üstleniyor. Denim, deri ve premium asetatlarla sunulan Wayfarer, yeni malzemeler ve yeni teknolojilerle farkını koruduğunu gösteriyor.

PERSOL

b

Efsanevi gözlüğü 2015 versiyonlarıyla tanışın. İtalya’da üretimin bir sembolü olan Persol markası; en iyi el işçiliğe sahip, en rahat, koruyucu gözlükleri sunmakta olup en net görüşü sağlamak için uygun kristal lensleri, Meflecto esnek gözlük sapları ve Victor Flex üç dişli burunluk gibi yenilikleriyle efsanevi bir marka olmayı başarmıştır. Söz konusu stil olduğunda ne istediklerini tam olarak bilen erkek ve kadınlar için sahip olunması gereken aksesuarlardan biri olan Persol gözlükleri, orjinalliğini korurken çağdaş olma özelliğine de sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *