3 FARKLI FİLM VE İKONLAŞMIŞ 3 KARAKTER

By  |  0 Comments

Yazı: Zeynep Şimşek

Film endüstrisinin, stil ve moda dinamiklerine kattıklarını, göz ardı edemeyiz. Gümüş ekranın ikonik isimleri, hangimizin hafızalarını zorlamadı ki. Bugüne kadar ki bu süreçte birçok erkek giyim markasına da ilham kaynağı oldu. Görsel estetik bu alan teknoloji ve moda ‘yla birleştiğinde yüzyıllık tablolar çıkıyor ortaya. James Dean ‘nin asi ve cool tavrı, Paul Nevman’ın benzersiz Gentleman hali dijital bir çok platformda da karşımıza çıkıyor. Bu kalıplaşmış tablolarI fark etmemek mümkün değil. Ekrandaki bu tavır ve stil günlük hayat için zor gibi görünmüyor, tek püf nokta doğru film ve karakter .Bu karanlık dönemlerin kahramanları soğukkanlı görünümleriyle bizi büyülüyorlar.

Tuyler Durden / Fight Club 

fight

Tyler Durden; Sinematik nesil’in The godfather’ı olarak bilinir. Erkeğin idealist, karizmatik ve de ultra-ego üçgeninde ki yapısı bize anlatılır. Durden karakterini Brad PITT büyük ustalıkla canlandırmaktadır. Çağdaş dünyanın bize dayattığı birçok dinamiği, bir şekilde red eden görüntüdeki bir adamı simgeliyor. Onun kendinden emin tavrı, visal kurguyla öyle güzel anlatılır ki; gerçek olan hayatla olmayan arasında gidip geliriz.

Moda ya ilham veren bu karakter aslında taklitte çok uygun bir haldedir. Referans noktalarını kendiniz seçerek, sizde Bir Durden olabilirsiniz. Tabiki maksimalist fazlalığı bir kenara bırakmalısınız.

Öncelikle vintage, ürünlere hazırlıklı olun; Deri ceketler vazgeçilmeziniz olacak özellikle iddialı renkler; bu yıl sıkça turuncu, bordo ve acı kahveyi göreceğiz; 80 ler vintage, gözlükler Persol markası bu konuda çok başarılı. Bol printli ve desenli tişörtler ister poplin ister, pamuklu kumaşlarda mevsime göre tercih edilebilir. Ve yüksek bel Jeanlar ve son olarak nude /pastel tonlardan uzaklasın.

Klasikleşmiş gardrobunuzda zımba gibi bir yenilik getireceksiniz; bu stil ‘i yakalayarak verilecek ifadenin ne kadar kuvvetli olduğu; kadınlar size hissettirecek.

HGHGHGHG

Anton Chigurh / No Country for Old Men

ncfom (1)

Azrail’den rol çalan bu yapıt; ‘No country for old men ‘ den başkası değildi. Dostum bu dünyada ihtiyar adamlara yer yok. ‘’Eğer kursundan hızlı değilsin; yaşamak için sana bir şans vermeyeceğim” dedi Tanrı.

Javier Bardem, Oscarlık performansıyla yine, solukları kesti. Dikkat edin yaslılara yer yok. Soğukkanlı tavrı, Azrailler takla atıyordu. Müstakbel kaderi şeytandan ilham almıştı. Bu acımasız adamın ilham kaynağı kendi ve zekâsıydı.

Birkaç kelimeyle bu stilden bahsedecek olursam; Amerikan Retro’sunu çokça gördüğümüz bu karakter için; mükemmel uyum’u vintage parçalarla yakalayabilirsiniz.

En komplike, kombin için yapılacak eski tonlar ve koyu renk algısından vazgeçmeyin. Kahve ve yeşil tonları, hafif dağınık ver uzun saçlar. Dar kesim ve yüksel bel kotlar, bunlarla kombine lecek bomber ceket ve ve 80’ler kesim deri ve taşlanmış kotlar bu profil için uygun. Kovboy çizmeler ve süet botlar (Kahve tonlar ) bu tonlar ve stil için son doğru detay alacaktır.

 EFGETHET

The Driver / Drive  

drive1

1980 ‘lerin tüm imge ve görsellerin yer aldığı bu film Kavinsky ‘nin müzikleriyle de hayat bulur. Görsel ve mekân içeriği öyle iyidir ki; birde Oscarla tesciller bunu ‘en iyi (Görsel) Yönetmen Dalında. Sürücü Ryan Gosling ‘gibi bir Adam’la örtüşerek. Yönetmenin hiç yanlış bir karar vermediğini hala gözler önüne sermekte.

Drive, hız asımı dışın da synthpop müziğiyle bir yarışçının ya da sürücünün hayatındaki hızlı değişim ve adrenalinin hiç eksik olmadan devam ettiği bize her defasında hatırlatıyor. Sürücünün tüm sahnelerinde stili, pratik zekası ve soğukkanlı durumuyla da ezberlerimizden çıkıyoruz. Buillt Filmdeki Steve mcqueen deri eldivenleri burda’ da karşımızda. Zaten olması gerekenler listesinde deri eldivenler her zaman ilk 5 te yer alır.

Film deki kanlı dövüş sahneleri heyecanımızı doruklara taşırken ; altın detaylı kapitone ceketle noir ışık efektleri bize , nerden edinirim bu ceketi ? gibi bir soru sorduruyor. Moda ikonları tarafından öz eleştiriye alınan bu film kostüm acısından tam not almıştır. Sürücü ilham alınacak kadar iyi bir ikon, daha da fazlası sizde stilinizle tüm kadınlarda Adrenalin yaratabilirsiniz.

Basic gri ve beyaz tişörtlerle başlayalım; denim ya da koton gömleklerde harika bi seçim olacaktır, açık ve mavi tonlarda simple görüneceksiniz. Slim fit ve skiiny jeanler ‘le tamamlayabilirsiniz. mont ve üst beden seçimini denim yada bomber ceketlerle tamamlayın, deri eldivenlerle stiliniz güçlü görünecek .’

“Hızınıza kimse yetişemeyecek.”

BUBUGGJUNG

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *