AKIL ALMAZ 5 EV

By  |  0 Comments

Yazı: Behzat Muratoviç

Biz istemeden de olsa hayal gücümüzü zorlayan temel şeylerin başında şüphesiz ki yaşam alanlarımız var. Ancak öyle evler var ki kendinizi masal diyarlarından birinde düşünmekten alamayacaksınız. Sizin için aklımızın kesemeyeceği 5 evi seçtik.

1-   Göl Evi – Sırbistan

1

Yaşamak için pek ideal olmasa da sırbistan da bulunan göl evi görür görmez size harikalar diyarına itiyor. Yüzücüler için mükemmel bir dinlenme yeri olan “river house” tam 45 yıldır aynı kayanın üstünde.

2-   Simon’un Hobbit Evi

2

Fotoğrafçı Simon Dale sınırları zorlayanlar arasında. Bay Simon arazisine 5.200 dolar harcayarak kendisi ve ailesi için yüzüklerin efendisi setini aratmayacak bir “hobbit evi” tasarlamış.

3-   Rüya Ev

3

Steve Areen Tayland’ın eşsiz güzellikleri yetmezmiş gibi bir de bu rüya evini tasarlamış. Tek bir kubbe içine sığdırdığı ev kişisel bir gölet içeriyor üstelik neredeyse kullandığı her malzeme naturel.

4-  Yüzen Malikane

4

Mimar Dymitr Malcew tasarımıyla herkesi kendi rüyasına ortak ediyor.. söylenecek pek bir şey yok. Kısacası “yüzen malikane”

5-Kompakt Ev

5

Macy Miller 2 yıl yoğun mesai sonrasında ortaya öyle bir tasarım koyuyor ki şaşırmamak elde değil. Boşlukları profesyonellikle dolduran Miller 196 m2 lik bir evi bu küçük alana sığdırarak tasarımın gücünü ortaya koyuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *