ARMANI’DEN GİZEMLİ İKİLİ

By  |  0 Comments

Eau-de-Nuit-di-Giorgio-Armani_main_image_object

İkonik moda evi Armani, ilk olarak 1984’de lanse ettiği ilk erkek parfümü Eau Pour Homme’u yeninden piyasaya sürdü. Bu sefer serinin bir de gece versiyonunu çıkaran Armani, her iki parfümüyle de iddialı.

Giorgio-Armani_main_image_object

Yeni Eau Pour Homme ilkine nazaran çok değişmemiş. Yine parfümü ilk kokladığınız andan itibaren fresh turunçgilleri hissedip, bergamot ve mandrini hissediyorsunuz. Fakat, uyarmamız gerekir ki, yaklaşık 20 dakika sonra bu taze kokular yerini asıl oturaklı baharatlı notalara bırakıyor. Paçuli, vetiver ve meşe dokunuşları parfümün geneline hakim.

Eau de Nuit ise kakuleyle yumuşatılan yoğun bergamot ve pembe biber kokusuyla biraz daha yumuşak sayılabilir. Parfümün şişesinin siyah olması sert anlamına gelmiyor! Eau de Nuit, gündüz yakaladığı şıklığı geceye taşımak isteyen erkekler için başarılı bir geçiş olabilir. Reklam yüzü olarak İngiliz viyolinist Charlie Siem ve İtalyan fotoğrafçı Francesco Carrozzini’nin seçildiğini de eklemekte yarar var. Çok ünlü olmayan kişileri reklam yüzü olarak seçmesinden de anlıyoruz ki Armani, yeni parfümlerine çok güveniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *