ARTIK KOŞU BANDINDA ISINMAK YOK

By  |  0 Comments

side blank

UZUN bir aradan sonra herkese merhaba. Bu yaz çok hızlı geçse de ben yine her sene gittiğim Los Angeles IDEA FİTNESS CONVENTION’ a gidip egzersiz ile ilgili yeni ipuçları ve teknikler öğrendim.

Murat Bür 

Öncelikle şunu her zaman kendimize hatırlatalım, her egzersiz öncesi warm–up(ısınma) ve sonrasında cool down (soğuma) çok iyi bir şekilde organize etmemiz gerek. Herkesten ricam eğer bir spor salonuna koşu bandında ısınmayı bırakın ve ezgersize başlamadan önce aşağıda anlatacağım hareketleri yapın. Sonuçlarını hemen alacağınızı garanti edebilirim…

Pelvis Bridge  3x 10

 

pelvic_tilt_600x400

Side Plank 2 x 30 sn (vücudun her tarafı için)

side blank

Gelelim antrenman sonrası  stretching (esneme) kısmına. Artık yeni araştırmalar, static germe strechleri yerine soft-tissue denilen baskı yöntemi ile kaslarını rahatlatmanın daha sağlıklı olduğunu gösteriyor. Biraz acı verse de çok iyi geldiği kesin. Foam Roller ya da Trigger Point denilen bir markanın çıkardığı aletlerle stretch oluyoruz, bu aletleri Finspor mağazalarından ya da Futurex isimli firmalardan temin edebilirsiniz. Özellikle IT band, gluteus ve quadriceps kaslarını bu rollerlar ile 45 sn baskı yöntemi ile stretch edip rahatlatabilirsiniz.


Foam_Roller_Exercises2

Yazımı sağlıklı bir smoothie tarifi ile bitiriyorum ;

Beyaz Smoothie
6-7 adet çiğ badem
1 kırmızı elma
1 küçük muz
Mini light yogurt
Yarım su bardağı yağsız günlük süt
Buz
2 çay kaşığı tarçın

white

WHY SO SERİOUS KEEP MOVİNG ….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *