ARTNEXT İSTANBUL’DA

By  |  0 Comments

ARTNEXT_Video_Projects_3

ARTNEXT Istanbul’da, 11 Haziran 2013 Salı günü açılan “Recep Akar & Uygar Demoğlu Solo Video Projects” sergisi, 1 Ağustos 2013 tarihine kadar uzatıldı.

ARTNEXT_Video_Projects

Recep Akar’ın “In-Between” adlı tek kanal video projesi sergide yer alıyor. Eser hakkında: “Karmaşık ve çok boyutlu yaşamın içerisinde insan ancak deneyimlerini içselleştirdiğinde ve farkındalık geliştirdiğinde kendini düşünsel anlamda özgür kılabilir. Bu yolda insanın kendisiyle mücadelesi, sancılı bir süreci, aynı zamanda değişimi ve başkalaşımı da beraberinde getirir. ‘In-Between’ bu mücadeleden hareketle üretilmiş tek-kanallı bir video projesi.”

Uygar_Demoglu_Untitled_Self_Portrait_2Uygar Demoğlu ise sergiye “Portrem / Untitled Self-Portrait” video enstalasyonu ile katılıyor. Sanatçı eserini: “Kaos tüm gücüyle geliyor ve gidiyor. Gardımızı almış olsak bile öldürücü bir yumruk yememiz an meselesi; çenemizi kapattığımızda balyoz misali bir darbe kafamızın orta yerine iniyor. Sanki bir rüyadaymışçasına elimizi cebimize atıyoruz, ucundan ışık görünen kapıyı açmak için bir çaba debelenip duruyoruz. Oysa ki anahtarların hiçbiri çalışmıyor ve çok sonra anlıyoruz ki kapı ters yöne açılıyor!” şeklinde betimliyor.

Recep_Akar_In_Between_02

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *