BAŞKA DÜNYALAR|WORLDS APART SERGİSİ

By  |  0 Comments

Giovanni Scognamillo ve Kadriye Burcu Aydın’nın “Başka Dünyalar” adlı sergisi 3 Nisan – 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında Art Suites Gallery Beyoğlu’nda.

Baska-Dunyalar-1

“Altın bir çağ yaşanıyordu; benzersiz maceralar, zengin yaşam ve zor ölüm devriydi bu… Ama kimse öyle düşünmüyordu. Servet ve hırsızlıkla, yağma ve çapulculukla, kültür ve ahlaksızlıklarla dolu bir gelecekti bu… Ama kimse bunu kabul etmiyordu. Aşırılıkların çağıydı, hilkat garibelerinin büyüleyici yüzyılı…Ama kimse bundan hoşlanmıyordu.” (Kaplan Kaplan, Alfred Bester)

Giovanni Scognamillo ve Kadriye Burcu Aydın, birlikte kendi özel dünyalarını izleyiciyle paylaşıyorlar. Burada genel geçer beğenilere yer yok. Cesur olduğu kadar kırılgan rüyalarını, kendilerine has ve samimi üsluplarıyla yorumluyorlar. Artık korkak da olabilirsiniz, asi de, hayallerin içerisine de sığınabilirsiniz, gerçeklerin tam ortasında da durabilirsiniz. Size kalmış! Kendi içine bakabilmek, en büyük başkaldırıdır.

Scognamillo ve Aydın, herhangi bir kaygı içerisine düşmeden, biricik içsel deneyimlerini ‘abartmadan’, ‘azaltamdan’ tam da oldukları gibi, bizimle paylaşıyorlar. Bunu yaparken izleyiciyi kendi farkındalıklarına davet ediyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *