BBC SOUNDS OF 2015 ADAYLARI VE TAHMİNLER

By  |  0 Comments

Yazı: Erhan Dalfidan

BBC’nin ‘Sound of’ listesi her senenin sonunda bir sonraki sene müzik endüstrisinin geleceğini belirleyecek sanatçıları seçen bir liste. Geçtiğimiz yıllarda Sam Smith, Haim, Jessie J, Ellie Goulding, Adele ve daha bir çok isim bu listedeydi. Bu listeye girmek dahi sanatçı adaylarına yarıyor. 2010 yılından itibaren yer yıl 15 isim açıklanıyor. Bu yılın açıklanan isimleri

George The Poet
James Bay
Kwabs
Låpsley
Novelist
Rae Morris
Raury
Shamir
Shura
Slaves
SOAK
Stormzy
Sunset Sons
Wolf Alice
Years & Years’ di.

shamir-bailey

Shamir Bailey sahne adı Samir 24 yaşındaki Las Vegas kökenli müzisyen listenin en renkli isimlerinden listede 5 numarada yer alacağını düşünüyorum.

New-Wolf-Alice

Londralı alternatif rock grubu Wolf Alice, dört kişiden oluşuyor: Vokallerde Ellie Roswell, gitarda Joff Odie, bateride Joel Amey ve basda Theo Ellis. Soudlarını Alternative rock’ a dahil edebiliriz. 4 numara.

years-years

Londralı Years&Years, üç kişiden oluşuyor, vokallerde Olly Alexander var. Mikey Goldsworthy bas çalıyor ve synth’ler de ise Emre Türkmen var. 2014 yılı The Magician hiti Sunlight’ da imzaları var. Listede olmaması için hiçbir neden yok.

Kwabena Sarkodee Adjepong
Kwabena Sarkodee Adjepong sahne adı Kwabs, Ingiliz müzisyen, Royal Academy of Music’de eğitim aldı. 24 yaşındaki sanatçı, bir çok müzik türünü dinlediğini ve bunların müziğini şekillendirdiğini söylüyor. Walk single ile 2014 yılında dj’ lerin vazgeçilmez single’ larındandı. Kişişel görüşüm 2. olması muhtemel.

rae-morris

1992 doğumlu İngiliz sanatçı Rachel Anne Morris sahne adı Rae Morris, şimdiye dek dört EP yayınlamış. Daha önce Reading ve Leeds Festival’inde çalmış olan Morris, debut albümü Unguarded 26 Ocak 2015′ te yayınlamayı planlıyor. Listemde 1. olacağını düşündüğüm m bir isim, hata biraz ileri gidip 2015 yılı onun yılı diyebilirim. Keza 2011 yılı Jessie J, 2012 Azealia Banks, 2013 favorim Ella Eyre’ di fakat juri Sam Smith seçti oysa 2013 yılında Sam Smith, Naughty Boy düeti ‘La La La’ ile heryerdeydi.

Tahminlerimin sonucu ne olur bilinmez 2015 yılı listedeki isimlere yarayacağı aşikar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *