BEBEK’İN YENİ GÖZDESİ “PASTEL”

By  |  0 Comments

fotograf2

BU gergin günlerde  yapılacak en güzel şeylerden biri Bebek sahilinde yürümek. Masmavi denizini seyrederek, deniz kokusunu ciğerlerde hissederek yürümek sanki kalori kaybettiriyor:)

Jale Balcı 

Çok hızlı ve fazla yürüdüğümden olsa gerek yorgun düşünce biraz dinlenmek için nerede otursam diye kafamda en yakın yerlerden bir yer seçmeye çalıştım.Çünkü mekanların çoğu birbirini tekrarlıyor. Daha farklı birşeyler yiyebileceğim ne olabilir derken!!
Yeni açılmış bir mekanın önünden geçtim. Yiyecek birşeylerden çok atıştırmalık bir şeyler var.. Yalnız görüntüler, sunum ve hijyen sanki bir kadın eli değdiğini hissettiriyor. Tabii bayağı etrafı inceledikten sonra fazlası ile sorduğum sorular karşısında mekanın sahibini merak etmedim değil.. Pastel İstanbul Bebek’te ki bir çok mekandan farklı ve özenli.. Yürümemi destekleyici ödem çözücü yeşil çay istedim. Hafif ve şık görünümlü bir cam bardakta geldi. Fincan  kullanılmıyor, kahve dahil tüm içecekler uzun-kısa cam bardakta geliyor. Keten bardak altlıkları, küçük kurabiye ikramlıklar ve şimdiye kadar yediğim en lezzetli caramelli patlamış mısır… Biraz Belçika-Fransız karışımı bir sunum mevcut.

fotograf1

Ve sahibi Yasemin (Aral) Hanım geldi. Genç ve eğitimli. İşini çok sevdiği mekana ve lezzete gösterdiği önemden belli.
New York’ta French Culinary Institute’ta pastacılık ve ekmekçilik eğitimi almış ve iş hayatına Four Seasons Otel Bosphorus, Londra’da Claridge’s ve  Harrods’ta devam etmiş. Ardından Ekim 2012’de Pastel İstanbul’u açmaya karar vermiş ve iyi de açmış. Bu tekelleşmiş gastronomi piyasasına taze görünümlü, yeniliğe açık, keyifli ve farklı mekanlar nefes aldırtıyor.
fotograf2Yasemin Hanım amacını şöyle özetledi “Pastel’de “Kişiye özel tatlı” slogani ile müsterilerimize farklı bir deneyim yaşatma çabası icerisindeyiz.  Günlük ve hicbir katkı maddesi kullanmadan hazırladıgımız tatlılarımızın yani sıra kahvaltı ve ev yapımı ekmeklerimizle hazırladıgımız sandviçlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.” En kısa zamanda kahvaltılarını denemeye gideceğim .Belki de bir 5 çay ı yapmaya da uğrarım. Ne olsa sürekli bu aralar yürümekteyim

fotograf3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *