BİR DEV(R)İN SONU MU?

By  |  0 Comments

fenerbahce_galatasaray

Editör: Gürkan Ersoy

AVRUPA’DA İKİ ÇEYREK FİNAL

Avrupa kupalarında 43 yıl sonra ikinci kez 2 takımımız birden çeyrek finale kalma başarısı gösterdi. 1970 yılında hem Galatasaray, hem de Göztepe bu başarıyı göstermişlerdi. Fenerbahçe yarı finalde Benfica engelini aşarsa, tarihte 2. Kez bir Türk takımı Uefa Avrupa liginde final oynayıp, kupayı kazanma şansına sahip olacak.

fener_galatasaray

A Milli futbol takımının aldığı başarısız sonuçlar, Turkcell süper ligin kalitesizliği ve uzun yıllardır Avrupa’da dişe dokunur bir başarısı olmayan Türk futbolu, bu yıl adeta Avrupa Baharı yaşıyor. Umarım Aykut kocaman ve öğrencileri Amsterdam’da mutlu sona ulaşırlar. Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş kazandıkları başarılarla dünya çapında tanınmış Türk teknik adamlardır. Artık Aykut Kocaman’ı da bu isimlerin yanına ekleyebiliriz.

BİR DEV(R)İN SONU MU?

Geçtiğimiz hafta sakatlanan ve 1 yıl parkelerden uzak kalacak olan 35 yaşındaki süper yıldız Kobe Bryant hakkında uzun uzun yazmıştım ki, Facebook üzerinden yayınladığı mesajı gördüm. Bence bu mesaj her şeyi anlatıyor…

“Kahretsin! Bütün çalışmalar ve fedakârlıklar daha önce milyonlarca kere attığım bir adım yüzünden pencereden uçup gitti. Yaşadığım hayal kırıklığı dayanılabilir gibi değil. Çok öfkeliyim. Bu neden oldu? Çok anlamsız. Şimdi bununla yüzleşmek zorundayım. Buradan geri dönüşüm nasıl olacak? Aynı Kobe olabilecek miyim ya da 35 yaşında eskisinden daha mı iyi olacağım? Bunu nasıl başarabilirim?

Hiçbir fikrim yok. Bu durumun üstesinden gelebilecek dayanıklılığa ve isteğe sahip miyim? Belki de bunu kariyerimi bitirmem için bir işaret olarak görmem gerekiyor. Belki de bu kitap böyle sona eriyordur.

Belki de zaman beni yenmiştir, belki de yenmemiştir? Şu an saat gecenin 3 buçuğu, ayağım ölmüş gibi ağır geliyor. Başım içtiğim ağrı kesicilerin de etkisiyle sürekli dönüyor ve uyuyamıyorum. Bu yazdıklarım için beni bağışlayın ama eğer gerçek hissettiklerimi size yansıtamadıktan sonra sosyal medyanın ne faydası var? Buraya içimi dökmek iyi geliyor. Çünkü bu sakatlık şimdiye kadar başıma gelmiş en kötü şey. İçinizdeki sıkıntıyı bu şekilde dışarı attıktan sonra olaylara daha gerçekçi bir bakış açısı ile yaklaşabiliyorsunuz. Tabii ki dünyada bir bilek sakatlığından daha büyük acılar, sorunlar var. Ve benim bu aşamada yapmam gereken kendim için üzülmeyi bırakıp ve bir an önce bir çıkış yolu bulmak, ilk günkü gibi aynı hırs ve hevesle çalışmaya devam etmek.

kobe

Bir gün, benim adıma yeni bir kariyer yolculuğu başlayacak, ama o gün bugün değil. En sevdiğim sözlerden biri, “Eğer beni bir ayı ile kavga ederken görürseniz ayı için dua edin” dir. Bu benim zihniyetim, Kara Mamba’nın zihniyeti. Biz bırakmayız, üstünü örtmeyiz, kaçmayız, dayanıp zafere ulaşırız.

Biliyorum biraz uzun bir mesaj oldu. Buraya içimi döktükten sonra şimdi gidip biraz uyumalı ve yarınki ameliyat için kendimi hazırlamalıyım. Yeni adım, yeni bir meydan okuma.

Sezonun geri kalanında Coach Vino olmaya devam edeceğim. Destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum.

Kara Mamba”

BİR ROCKSTAR’DAN DAHA RAKENROL YAŞADI: GEORGE BEST

7 Miss World ile yattığım söyleniyor ama bu doğru değil.

Yalnızca 4 miss World ile yattım. 3’ünü reddettim.

george best

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *