CHRISTINE COLAS – DÜNYAYI BAKMADAN GÖREN RESİMLER SERGİSİ

By  |  0 Comments

Hindistan’dan Sunita Khedekar, İspanya’dan G. Marti Ceballos, Portekiz’den M. Marta Crespo ve Türkiye’den Mehmet Güreli gibi isimleri sanatseverle buluşturan Carre d’Artistes şimdi de Fransız sanatçı Christine Colas’ın eserlerine ev sahipliği yapıyor. Christine Colas resimlerindeki insanları göz, kulak, burun ve dudak gibi uzuvları olmayan formlarda resmederek ifade ve algıyı sorguluyor.

Sanatın yüksek duvarlardan inip halka ulaşması misyonunu edinmiş Carre d’Artistes Sanat Galerisi Fransa’nın çok yetenekli sanatçılarından birinin eserlerine ev sahipliği yapıyor. Christine Colas…

1964 doğumlu Christine Colas Fransa’nın tanınmış sanatçılarından. Kullandığı renk ve eserleri izleyicilere festival havasında bir canlılık ve hareketle yansıtan sanatçı akrilik boya, renkli kuru kalem ve farklı malzemelerin yanısıra gazete ve dergilerden kestiği görseller ile yaptığı kolajlarla da dikkat çekiyor. Siluet parçalarından ötürü Giacometti’den, düşsel aleminden ötürü Chagall’dan, iç ile dış arasında açık duran pencerelerinden ötürü Matisse’den, duyarlı renk anlayışından ötürü Kandinsky’den etkilendiği izlenen Colas, resimlerindeki göz, burun kulak gibi uzuvları olmayan insan formlarıyla algıyı farklı bir boyutta eleştiriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *