CİNSEL FANTEZİLER

By  |  0 Comments

OP.DR. DİLEK ÖCAL

www.drdilekocal.com

Bir ilişkiyi veya evliliği yıllarca aynı tutku ve heyecanla sürdürmek… Eminim bunun için pek çok şey maddeler halinde sıralanabilir. Konumuz cinsellik olunca tam da fantezi kurma zamanı…

Türk Dil Kurumuna göre “Fantezi̇” kelimesi sonsuz, sınırsız hayal, değişik heves’’ anlamına geliyor. Aslında pek çok şey için fantezi kurulabilir. Ama fantezi dendiğinde ilk akla gelen cinsel fanteziler oluyor.

Cinsel fanteziler en büyük cinsel organımız olan beynimizin bize sunduğu sınırsız bir hizmettir. Genellikle hep aynı yaşanan cinsellik, zamanla cinsel istek ve cinsellikten alınan hazzı azaltabiliyor. Dolayısıyla hayatı monotonlaştırabiliyor. Kişi cinsel fantezilerle hayal gücünü kullanarak yada  bu fantezileri aşk oyunları haline getirerek cinsel hayatını daha eğlenceli yapabiliyor.

Fanteziler kişinin bilinçaltında istediği halde, gerçek dünyada yapamadığı kendini teşhir etme,  güce teslim olma, güç gösterisinde bulunma, izlenme ve yasak olanı elde etme gibi isteklerinin tatmin edilebilme yoludur. Fanteziler toplumun ayıp, yasak gibi kurallarına takılmadan cinselliğin sınırsızca yaşanmasına olanak verir.

Cinsel fantezi kurmak kolaydır, ucuzdur,  güvenlidir. Cinsel fantezi kurarken kişinin kimseye ihtiyacı yoktur. Yönetmen istediği senaryoyu, istediği  mekanda, istediği oyuncularla çekebilir. Arzuların, hayal dünyasında tatmin edilmesiyle kişiler cinsel hayatlarında daha kolay doyuma ulaşabilirler.

Cinsel fanteziler , cinsel isteği, cinsel duyarlılığı, cinsel ilişkiden alınan hazzı arttırır, cinsel hayatı sıradanlıktan kurtararak renkli ve eğlenceli hale getirirler.

Her insan fantezi kurar. Doğaları gereği farklı olan kadın ve erkeğin fantezileri de farklılık gösterir.

Erkekler kadınlardan daha çok fantezi kurarlar ve bunu daha çok mastürbasyon sırasında gerçekleştirirler.  Erkekler fantezilerinde  fiziksel yönlere daha çok önem verirler, görsel imajlar ve cinsel organları içeren fanteziler  çoğunluktadır. Kadınların fantezi kurması erkeklere nazaran daha azdır. Kadınların fantezileri genellikle duygu yüklü romantik özelliktedir. Kadınlar da mastürbasyon sırasında erotik içerikli fantezi kurabilmektedirler.

Fanteziler;  zamanlaması ve dozajı abartılı olmadığı sürece, hayal dünyasında kaldığı, kişinin kendisine, partnerine yada  topluma zarar vermediği sürece asla sorun yaratmaz.

Fantezi  orgazm olmak için bir zorunluluk haline geldiyse o zaman sorundan bahsedilebilir.

Sonuç olarak cinsel fanteziler  cinsel hayatı canlandırmak ve çiftin mutluluğunu arttırmak için sonsuz seçenek sunan hayal dünyasının çok önemli  kahramanlarıdır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *