DJ NOIR PROPAGANDA’DA!

By  |  0 Comments

Son prodüksiyonlarından “Around” ile dans pistlerini büyüsü altına alan yeni nesil deep house’un öncü ismi Noir, Propaganda kabininde!

Noir

DJ’lik serüvenine 1996 yılında Danimarka’nın nispeten ufak kulüplerinde başlayan Noir, elektronik müzikle 6-7 yaşlarında Kraftwerk’in kayıtları sayesinde tanıştı. Uzunca bir süre onu kendisine hayran bıraktıran bu tınılarla büyüyen yetenekli müzik adamı, 80’lerin sonlarında dünyayı kasıp kavuran house, techno, acid ve rave kültürlerini yakın markaja aldı. Kariyerinin erken dönemlerinde Paris’ten Berlin’e, Şanghay’dan Ibiza’ya, dünyanın en çok saygı gören mekan ve etkinliklerinde çalma şansını elde ederek eşsiz vizyonunu şekillendirdi -ancak bu serüvene en çok katkıyı, 1997 yılında gerçekleşen trajik bir olay yaptı.
O yıl babasını kaybeden Noir, ondan miras kalan parayla kendi müziğini yaratmasını sağlayacak ekipmanlar satın aldı ve böylelikle eşsiz yeteneği için ihtiyaç duyduyu gerekli teknik altyapıyı da hazırlamış oldu. Ancak onu elektronik müzik dünyasını sallayan gerçek bir yıldıza dönüştüren, 2005 yılında yayınladığı “All About House” isimli parçasıydı. O günden bu yana arkasına bakmadan yeni hit’ler üretmeye ve sıra dışı dehasıyla elektronik müziğe yön vermeye devam eden Noir, 2007’de kurduğu kendi adını taşıyan plak şirketiyle hem genç, hem de kendini ispat eden yetenekleri aynı çatı altında buluşturarak sahnenin gelişimine karkıda bulundu. Merakla beklenen Propaganda performansında elektronik müzik takipçilerine unutulmaz bir serüven yaşatmaya hazırlanan Noir’a bu özel gecede Gökberk eşlik ediyor.

Adres: 

İstiklal Cad. Suriye Pasajı No:166 D:10
Taksim, Beyoğlu, İstanbul – Avrupa

Tel: +90 212 252 71 81, +90 212 252 71 82
Web Sitesi: www.propagandaist.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *