DOUBLE KARİZMA AYNI KAREDE!

By  |  0 Comments

Yazı: Zeynep Şimşek

Guys and Dolls
1955 yapımı Amerikan filmi olan “Guys and Dolls” dünya üzerinde en çok bilenen müzikal ve drama filmleri arasında yer almaktadır. İki büyük yıldızı bir araya getiren bu başyapıt; yıldızların varlığı açısından filmde bize iki farklı tür izliyormuşuz zevkine kaptırabilir. Övgüye değer bu oyuncular arasında harika mizansenlerle donatılmış bir filmdir. İki karizma arasında dayanılmaz bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

2.paragraf 1.foto

FRANK SINATRA
Amerikan pop tarihinin ve 20. Yüzyılın ilk modern pop starı. Onun için söylenmiş milyonlarca sözcük varken; biz en abartıdan uzak ve yalın olanları seçtik. Karanlık motivasyonlar onun mirası tarifi zor bir yeteneğin göstergesi o. Sesiyle ve sanatıyla bizi büyülerken, özgüveniyle hayranlık yaratıyordu. Dudaklarından dökülen her sözcük yaşanılmış hatıraların iliklerimizde hissettirdiği notalardı. Bu adamın kariyerindeki yükselişi hiçte şaşırtıcı olmamakla birlikte, başarısının sert yaşam, tarzı taahhüt ediyordu.

‘’If you got it, you stand out a mile .’’
_ Eğer stilin varsa, bin mil öteden görülür.

Frank ‘in stili için yarattığı birkaç kuraldan bahsedelim;

·        Frank her zaman kusursuzluğu hedefler; özel dikim takımlar ve smokin altına kot ve bol pantolonlar tercih ederdi.

·        Blue Eyes için ceket kollarında 1,5 cm gömlek gözükmeli, pantolon çok az ayakkabının üzerine düşmelidir.

·        Frank ‘in diğer ayırıcı özelliği ise aksesuarı çok iyi bir oranda, kombinleriyle eşleştirirdi; kol düğmeleri, ipek kravatlar ve az mücevher.

3. paragraf

MARLON BRANDO
Hollywood’un en orijinal isyancısı olarak hafızalarımıza kazındı. İtalyan ekolünü modaya kusursuz uygulayan tarihe damga vurmuş bir aktör o. ’’The godfather’’  deyince bizim aklımıza Brando geliyor. Eğer sözlükte bir ‘cool guy’ tanımı olsaydı, eminim yanında Marlon Brando yazardı. O hep oyunu kendi kurallarına göre oynadı; ne yaşam biçimden vazgeçti nede ideallerinden. Hızlı bir şekilde kariyerindeki yükselişi gerçekleştiren Brando kısa sürede  sex sembolü olarak ün kazandı .Gençler onun gibi görünmek için adeta yarışıyorlardı. Kadınların dikkatini çekmek onun için hiç zor olmayacaktı, özel hayatıyla ilgili hiç konuşmadı. Âmâ her zaman, özgürlük bittiği an aşk bitecektir sözlerini savundu. Brando’nun stiline kattığı birkaç kural;

·        Klasik takımlarda mavi lila gibi tonları tercih ederken, onu siyah ve çizgili takımlarla görmek mümkündü.

·        Kaslı vücudu, düşük bel pantolonlar ve bedenine yapışan tişörtleri günlük vazgeçemediği parçalar arasında yer alır. Yelekler aynı zamanda dar kesim pantolonlarıyla Brando İtalyan asıllı olduğunu bize her defasında kanıtlıyordu.

Özenli görüntüsünü her daim koruyan Brando günlük hayatında asi ve zahmetsiz şıklık yaratacak parçaları seçerdi. Eskimeyecek Brando tarzını günümüze kadar getirdi.

4. paragraf.1.foto

Senin için Frank ve Brando tarzını günümüzdeki dinamiklerle birleştirerek bu yaz için vazgeçilmeyecek birkaç trend kuralı oluşturduk. Stiline karizma katmak için Frank gibi kusursuz mu yoksa Brando gibi asi ve cool mu gözükmek istersin?

Ralph_Lauren_008_1366_1366x2048

RALPH LAUREN

Trussardi_007_1366_1366x2048

TRUSSARDİ

PHİLİPP PLEİN

PHILIPP PLEIN

ermenegildo zegna

ERMENEGILDO ZEGNA

Ralph_Lauren_001_1366_1366x2048

RALPH LAUREN

Trussardi_010_1366_1366x2048

TRUSSARDİ

AMİ SS 2015

AMI

ROBERTO CAVALLİ SS 2015

ROBERTO CAVALLI

SAİNT LAURENT 2015

SAINT LAURENT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *