EUROBASKET’Mİ DÜNYANIN EN PAHALI FUTBOLCULARI MI?

By  |  0 Comments

eurobasket

Spor Editörü : Gürkan Ersoy 

2020 İSTANBUL OLİMPİYATLARI HAYAL OLDU!

istanbul 2020

Buenos Aires’te son saniyeye kadar büyük umutla bekledik ama maalesef istediğimiz sonuç gelmedi ve kazanan Tokyo oldu. Devlet garantisine, dev bütçemize, 5. kez adaylığımıza rağmen yine kaybeden taraf olduk. Olimpiyat tarihinde hiçbir Japon sporcunun dopingli çıkmaması kazanmalarını sağlayan en önemli faktördü. Biz ise doping belasını uzun yıllar daha yaşayacak gibi görünüyoruz.

AVRUPA’DA YILIN FUTBOLCUSU: FRANK RIBERY

Frank_Ribery_AP

Fenerbahçe’nin Anelka’yı transfer ettiği sezon Galatarasay’a ileride dünya yıldız olacak diye transfer edilen Frank Ribery, maaşlarının ödenememesinden ötürü elden uçup gitmişti. 2010’da Almanya’da yılın futbolcusu seçildikten sonra 2013’te Messi ve Ronaldo’yu geçerek Avrupa’da yılın futbolcusu seçildi. Bayern Münich ile katıldığı tüm kupaları kazanan Ribery’nin ödülü almasında önemli etkenin Uefa başkanı olduktan sonra tüm platformlarda Fransa lehine kararlar alan Platini’nin olduğunu düşünüyorum.

EUROBASKET 2013’DE DİBİ GÖRDÜK

eurobasket

12 dev adam Slovenya’da dibi gördü. Dünyaca ünlü yıldızlarına ve tüm otoritelerin madalya için favori göstermesine rağmen grubu yalnızca 1 galibiyetle tamamlayabilen ay-yıldızlılar turnuvanın en büyük sürprizini yaptı. Daha önce bir Avrupa ve bir Dünya ikinciliğine sahip olan 12 dev adam bu madalyaları ülkemizde düzenlenen turnuvalarda kazanmıştı. Yurda dönen takımımızda beklendiği üzere koç Tanjeviç istifasını verdi.

EN PAHALI ALMAN FUTBOLCU ZONGULDAKLI

mesut özil

Zonguldak’lı bir ailenin 2. Çocuğu olarak Almanya’da dünyaya gelen Mesut Özil, Real Madrid’den Arsenal’e 50 milyon euro’ya transferiyle gelmiş geçmiş en pahalı Alman futbolcu olarak tarihe geçti. Türk Milli Takımı’nı “kendimi Alman gibi hissediyorum” açıklamasıyla reddeden Özil, yine de Türk halkının gurur duyacağı bir genç olarak futbol yaşamına İngiltere’de devam edecek.

EN PAHALI FUTBOLCULAR

gareth bale

2013-2014 transfer sezonu en pahalı futbolcular listesinde büyük değişime neden oldu. Zengin işadamlarının futbola merak sarmasıyla başlayan transfer rekabeti her yıl yüz milyonlarca Euro transfer harcamalarına ve abartılı bütçelere şahit olmamıza olanak sağlıyor. Bu yaz yapılan transferlerle en pahalı 10 futbolcu listesine 4 yeni isim girdi. Bunlar Gareth Bale, Edinson Cavani, Radamel Falcao ve Neymar.

  1. Gareth Bale                          100     milyon Euro
  2. Cristiano Ronaldo             94     milyon Euro
  3. Zinedine Zidane                  73,5     milyon Euro
  4. Zlatan İbrahimoviç          69,5     milyon Euro
  5. Kaka                                        65     milyon Euro
  6. Edinson Cavani                   64,5     milyon Euro
  7. Radamel Falcao                  60     milyon Euro
  8. Luis Figo                               60     milyon Euro
  9. Fernando Torres              58,5     milyon Euro
  10. Neymar                                57     milyon Euro

JOHAN CRUYFF:

cruyyf

“Futbol basit bir oyun, zor olan onu basit oynamak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *