GILE RESTORAN – AKARETLER

By  |  0 Comments

 

gile

Ardı ardına açılan sanayi tipi  restoran zincirleri artış gösterirken butik,şık ve kendine özgü yerler azalıyor veya açmaya pek cesaret edemiyorlar. Geçenlerde gittiğim Gile restoran bu zincirlere inat bir yer. Türk yemeklerinin modernize edilmiş son zamanların en lezzetli yemekleri yedim.

Yazı : Jale Balcı

2 genç şefin cesaret gösterip açtıkları mekan bence kendinden çokça söz ettirecek. Şeflerinden ve Ortaklarından olan  Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş son bir senede fark yaratmak için emin adımlarla ilerliyorlar.Türkiye’nin farklı yörelerindeki sokak yemeklerini mutfaklarında çokça kullanıyorlar. Tatlılardan ‘mesir macunu’, ‘tuhhafiye’, ‘bıcı bıcı’, başlangıçlardan ‘lakerda’, ‘pastırma’, ‘söğüş kelle’ sadece bir kaç örnek.

IMG_8539

Kuyumcu inceliği ile üretilmiş tabak ve servis ekipmanları, hali hazırda görselliği çok zengin olan yemeklerini ayrı bir boyuta taşıyor. Seramik ustası Mehmet Kutlu’nun tasarımı olan bu tabakların yanı sıra duvarları süsleyen Mercan Dede’ye ait tablolar restoranın ruhu ile örtüşüyor. Ayrıca sadece kendi restoranları için ürettirdikleri özel şaraplar ile misafirleri için farklı bir deneyim ortamı sağlıyorlar.

fotograf

Yemek görseli özellikle koymadım merak edip gidin. Gerçekten pişman olmayacaksınız. En kısa zamanda denemeniz dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *