GRAMMY ÖDÜLLÜ BAŞARILI SANATÇI MIGUEL’DEN YENİ ALBÜM: WILDHEART

By  |  0 Comments

Yazı: Erhan Dalfidan

R&B müziğin Grammy ödüllü başarılı ismi Miguel’in yeni stüdyo albümü “Wildheart” yayınladı! Sanatçının büyük ses getiren 2012 tarihli “Kaleidoscope Dream” albümünün ardından yayınlanan bu üçüncü albümün çıkış parçası “Coffee” oldu. Şarkıda Miguel’e vokallerde ise rap müziğin başarılı isimlerinden Wale eşlik etti. Albümde ayrıca sanatçıya bir çok ünlü rap yıldızı ile de ortak çalışmalara imza atmış olan Kurupt’un eşlik ettiği ”NWA” ve de çok yönlü başarılı müzisyen Lenny Kravitz’in eşlik ettiği ”Face The Sun” şarkıları ile birlikte toplam 16 şarkı yer alıyor.

MIR

Foxx’un, aşkın birbirinden farklı fazlarını keşfettiği 15 şarkıdan oluşan “Hollywood: A Story Of A Dozen Roses” albümünde; Chris Brown’un eşlik ettiği çıkış şarkısı “You Changed Me”nin yanı sıra; Pharrell ile seslendirdiği “Tease”, duygusal baladı “In Love By Now” ve aşık olmanın ihtişamını vurguladığı “Baby’s In Love (ft Kid Ink)” dikkat çeken şarkılar arasında yer alıyor.

İlk çıkışını 2010 yılında yayınladığı “All I Want Is You” şarkısıyla aynı adı taşıyan albümüyle yapan sanatçı, o yıldan modern R&B müziğin önde gelen isimlerinden biri olacağının müjdesini veriyordu. Albümde yer alan ”Sure Thing” şarkısı Billboard’un Hip-Hop/R&B listesinde #1. sıraya giriş yapmıştı. Miguel asıl çıkışını ise; “En İyi R&B Şarkısı” dalında Grammy Ödülü kazanan “Adorn” başta olmak üzere “How Many Drinks?” ve ”Do You…” gibi hit şarkıların yer aldığı ”Kaleidoscope Dream” albümüyle yaptı.

Grammy Ödülleri’nde “En İyi Şarkı”, “En İyi R&B Albümü” ve “En İyi R&B Şarkısı” dallarında Grammy’e aday olan ve kendi yazdığı ”Adorn” ile ”En İyi R&B Şarkısı” ile ödülün sahibi olan Miguel, bu albümde “Where’s the Fun in Forever” şarkısında Alicia Keys ile birlikte çalışmıştı. Albüm ayrıca Amerika’da Billboard R&B/Hip-Hop Albümleri listesinde 1. sıraya kadar yükselmişti.

Dinlemek için tık tık!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *