HAZİRAN’DA NEREDE NE DİNLEYECEĞİZ?

By  |  0 Comments

yuzdeyuz-fest-kucukciftlik

* 6-7 Haziran – 100%fest rock ve alternatif müziğe doyacağız Soundgarden, Massive Attack, Kaiser Chiefs çok daha fazlası Maçka Küçükçiftlik Park’ta olacak.

onelove

* 14-15 Haziran – One Love Festival Türkiye’ den ve Dünyadan önemli isimleri ağırlayacağız Basement Jaxx, Moderat, Juaguar Skill, Bonobo ve Mø ile Parkorman’da.

elektropol

* 15 Haziran – Elektropol Festival, dans müziğin önemli isimleri Showtek, Felix Jaehn, Jam Couchee, Beegee, Murat Uncuoğlu ve birbirinden ünlü DJ’lerin performanslarıyla Maslak Arena’ da.

blackbox_İstanbul(1)

* Brit-pop’ tan alternatif rock’ a uzanan çizgisi ile Glasgow çıkışlı İngiliz grup Travis 19 Haziran‘da, Amerikalı müzisyen Bob Dylan ise 20 Haziran’da Black Box İstanbul’da.

* 80lerin kült grubu ilk kez istanbul’da! PIxIes – 24 Haziran’da Black Box İstanbul’da 

minipax

* 18-saatlik bir elektronik müzik yolculuğu Minipax Festival Boys Noize, Vitalic 21-22 Haziran [Suma Beach ]

* Son yirmi yılın en başarılı ve saygı duyulan söz yazarı ve müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen Tori Amos – 22 Haziran’da Maçka Küçük Çiftlik Park’ta sahne alıyor.

* Türkiye’den dünyaya yeni alternatif rock grubumuz The Free Licks – 23 Haziran  Beyoğlu Hayal Kahvesi ‘ de…

guetta-live-three

* Fransa Dans müziğinin Dünyadaki ispatı ve Avrupa’nın en önemli isimlerinden David Gueatta bir kez daha istanbul’ da. 27 Haziran’da Küçük Çiftlik Park’ta

ıksv

* 31 Mayıs – 27 Haziran – 42. İstanbul Müzik Festivali,  İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen ve sponsorluğunu 2006 yılından bu yana Borusan Holding’in üstlendiği 42. , 1 Haziran Pazar akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Açılış Töreni ve Konseri’yle başladı. “Doğanın Şarkısı” temasıyla 800’e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak İstanbul Müzik Festivali iki dünya prömiyerine de ev sahipliği yapacak. Steven Isserlis, Isabelle van Keulen, Alexander Raskatov, Nelson Freire, Pepe Romero, Krzysztof Penderecki, Xavier de Maistre, Yuja Wang gibi isimlerle dünyanın önde gelen orkestralarından Sinfonia Varsovia ve Venezüella Teresa Carreño Gençlik Orkestrası‘nın da aralarında bulunduğu 800’e yakın yerli ve yabancı sanatçı İstanbul’da sahne alacak.

opea

* 3- 17 Haziran – Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Denizbank’ın katkılarıyla düzenlenen festival, bu yıl 3 – 17 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Festival kapsamında, Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek Dmitri Hvorostovsky Gala Konseri’nin yanı sıra aralarında W.A.Mozart, G.Verdi ve Cemal Reşit Rey gibi ünlü bestecilerin eserlerinin de bulunduğu birbirinden seçkin 6 farklı yapıtı, 4 farklı mekânda izlemek mümkün olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *