HIRSLI GLAMAZON “BEYONCE”

By  |  0 Comments

Beyonce

TOPLAM 250 milyonu aşmış albüm satışına, 8 film, 14 kitap, 200’e yakın dergi kapağı ve aday gösterildiği 524 dünyaca ünlü ödülün 184 tanesine sahip olan bir seks ikonu, her zevke her beğeniye…

Editör : Uğur Kıral

Beyonce__

Kilise korolarında başladığı şarkıcılık kariyerine, 16 yaşında sahnelere ilk adımını atarak devam eden şarkıcı, model, söz yazarı, oyuncu, tasarımcı, yazar, prodüktör Beyonce, 1997 yılında kurulan ve dünyanın en çok satan kız grubu Destiny’s Child ile şöhretini kazandı. 2001 yılında kendi yazdığı Survivor şarkısı ile 2 Grammy ödülünü kucaklayan grup, en çok satan kadın grup, en iyi kadın grubu , en çok dinlenen radyo grubu ve en çok telefon melodisi yapılan grup gibi enteresan kategorilerin de bulunduğu ödüllerin sahibi oldu. Başarısının ve gruptaki öncülüğünün farkına geç de olsa varan Beyonce, 2002 yılında ilk solo albümü Dangerously in Love’ı kaydetti. Jay-Z ile birlikte seslendirdiği Crazy in Love evliliğe doğru gidecek olan bir ilişkinin filizlerini yeşerterek, 2003 yazının en büyük hit şarkısı oldu ve Billboard Hot 100 listesinde 8 hafta boyunca 1 numarada kaldı. Albümü ve single’ı eş zamanlı olarak yine 1 numara olan Beyonce, kırılamaz denilen ve The Beatles’ın sahip olduğu rekoru alt üst etti. 2003 yılında Me, Myself and I’ı, 2004’te Naughty Girl’ü piyasaya sürdü. İlk albümünden çıkan bu hitlerle 2004 yılında tek seferde 5 Grammy ödülü kazanan ilk kadın RnB şarkıcısı oldu.

Beyonce 4 Adam in TownDreamgirls filminde canlandırdığı Deena Jones karakterinden ilham alarak sözlerini yazdığı ikinci albümü B-day’i kendi doğumgünü olan 4 Eylül’de piyasaya sürdü. Albümden çıkan ilk single Deja Vu ilk haftada 736.000 şatış yaparak, 1 numara oldu. 2006 yılında bir fenomen haline dönüşen Beyonce, aralarında Observer, NY Times‘ın da bulunduğu saygın basın kuruluşlarından “Yüzyılın en etkileyici insanlarından biri”, “Tüm zamanların en iyi 7. vokali”, “Michael Jackson’dan sonra en büyük entertainer” gibi yorumlar alıp, taktığı başarı tacı ile Queen B olarak yeni ünvanını aldı.

Seslendirdiği 70 şarkı arasından 16 tanesi ile doldurduğu 2 CD’lik üçüncü albümü I Am… Sacha Fierce’den çıkan Single Ladies listelere 72. sıradan girip aynı hafta içinde 1 numaraya çıkıp, 4 hafta boyunca zirvede kaldı. Annesi Tina Knowles ile birlikte Metropolitan Müzesi’nde Thierry Mugler‘ın retrospektif sergisini gezerken, aldıkları bir kararla albümün dünya turnesi kıyafetlerini Thierry Mugler’ın tasarlamasına karar verdiler. Mugler’ın 50 parçalık koleksiyonun başarısı o kadar büyüktü ki, Beyonce Mugler’ın dünya turnesinin kreatif direktörü de olmasını istedi. Kariyerinde gelişen bu kadar başarı özel hayatını da etkisi altına aldı ve 4 Nisan 2008 Tarihinde New York’ta Jay-Z ile evlendi. Sindirilmiş ve yoğun bir aşkın sonucu olan evlilik, isimlerinin Guinness Rekolar Kitabı’na “Dünyanın En Zengin Çifti” olarak altın harflerle yazılmasını sağladı.

Beyonce.

Takvimler 24 Haziran 2011’i gösterdiğinde Beyonce dördüncü stüdyo albümü olan 4′ü piyasaya çıkarttı. Albümden çıkan ilk şarkı Run The World (Girls), Youtube’da çıktığı hafta 21 milyon 600 bin kez izlenerek, dünya tarihinde çıktığı hafta en çok izlenen video oldu.

Bu güne kadar Loreal, Pepsi, Tommy Hilfiger True Star, Emporio Armani gibi markaların yüzü olan, Heat, Pulse, Midnight Heat isimlerinde parfümlere sahip, kişisel serveti ile Forbes Dergisi’nin sayılı zenginler listesinde yer alan, 2013 yılının en sıcak haberi ile GQ dergisinin seçtiği 21. yüzyılın en seksi kadını ünvanını göğüsleyen, yeteneklerini paraya dönüştürmeyi başaran ve geçtiğimiz günlerde Pepsi ile 50 Milyon Dolar’a anlaşarak görkemli Superbowl açılışını yapan şehirli, yetenekli, hırslı bir glamazon!

Beyonce_

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *