İTALYAN STİLİNDE 3 CENTİLMEN

By  |  0 Comments

Yazı: Zeynep Şimşek

3 Erkeğin stilinden önce, İtalya’dan biraz bahsedelim. Bu muhteşem Akdeniz ülkesinde ilham alınacak o kadar çok farklı disiplin var ki; Tarih, sanat, moda ve tasarım gibi değişmeyen dinamikler; birçok tasarımcıya ilham kaynağı olmakta. Batı Avrupa’nın eşsiz ülkesi İtalya, bu sefer benim ilham kaynağım. İtalya‘da yaşayan dünyaca popüler 3 erkek ve stili ile İtalya’nın tüm şehirlerini dolaşacağız.

11130654_949605695057642_175506774_n

MR GİANNİ FONTANA

Erkek giyim stili çalışmalarını 20 yılı aşkın süredir büyük bir tutkuyla devam ettiren Bay Fontana,  deneyimiyle bir örnek. Bu İtalya’ndan öğreneceğimiz çok şey var. Moda, sanat ve tasarım alanlarında uzmanlaşmış biri. Stili söz konusu olduğunda Fontana tarzının olmazsa olmazları; 3 parça takım elbiseler, kruvaze ceketler ve tabi ki kombinlerini tamamlayıcı aksesuar detayları. Fötr şapkalar, 80’ler vintage gözlükler ve ceketin fileto cebine yerleştirdiği mendiller. Bu yaş aralığında, İtalyan stilinden hoşlanan biriyseniz, Fontana mutlaka dikkatinizi çekecektir.

GIANNAFONTANA_2572x1543

www.giannifontana.com

MR RARO

İtalya’ya gelip yolunuz Milan’dan geçerse, onun ofisine uğrayıp, kişiye özel çalışmalarından yararlanabilirsiniz. İtalyan kesim takım elbiselere getirdiği farklı dokunuşlarla Bay Raro, birçok kişiye ilham kaynağı oluyor. Kombilerini tamamlayan 3 parça klasik takımlar, ‘buenza’ kesim pileli veya pilisiz pantolonlar, çoğu kendi dikimi olan ürünler Bay Raro’nun özeti. Aksesuar seçimi ise renkli kemik yâda ayna camlı gözlükler ve yanından hiç ayırmadığı kendi logosuna ait bilekliği.

RARO_2572x1543

www.mararo.it

MR FRANK GALLUCİ

Son olarak Bay Galluci’den bahsedelim. O ise ülkenin kültürünü ve stilini en iyi ifade eden bloggerlar’dan biri. Diğer iki adamdan farklı olarak kullandığı detay, klasik takım elbiseler ile birleştirdiği spor ayakkabılar. Tabi ki oda, kruvaze ceketler, 70’ler daire gözlükleri çokça kombinleriyle eşleştiriyor. Klasik takımları ciddi görüntüden ayırmak için harika bir yol.

FRANKGALLUCI_2572x1543

www.frankgallucci.com

Bu üç profilin kombinelerinde yoğunlukla maviyi kullandığını gözlemliyoruz, bu yaz trend olmak için sende, mavi görünümdeki parçalara ihtiyaç duymalısın. Bu görünümle, İtalya’nın kuzeybatısında ki Genova iline bağlı mavinin ve tüm renklerin başrolde olduğu belde Portafino‘ya küçük bir seyahate ne dersin? Gördüğün ilk kafeye otur ve aromalı soğuk kahvelerden yudumla. Etrafı gözlemlerken aklına Vittorio Paltrinier‘in bestelediği “I Found My Love in Portafino” şarkısı gelecek, acaba tam da burada mı besteledi diye düşünebilirsin? Bu seyahate mavi renkli, 1954 yapımı İtalyan marka Maserati ile devam ederek, yolculuğuna da stil katmayı unutma! Buraya bir kez daha gelmeyi dileyeceksin.

PORTOFINO_2572x1543

MASERATI_2572x1543

DÜNYA MODASINDAN REFERANSLAR

LOU¦-S VU¦-TTON 2015 SS

LOUİS VUİTTON 2015 SS

Z ZEGNA SS15

Z ZEGNA 2015 SS

CORNEL¦-ANO 2015 SPR¦-NG SUMMER

CORNELIANI 2015 SS

CANAL¦- 2015S

CANALI 2015 SS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *