JALE BALCI’DAN AYIN MEKAN ÖNERİLERİ

By  |  0 Comments
BREAD&BUTTER
SevgiliNazlı’nın küçük ama sevimli ve lezzetleri büyük bir mekanı Bread&Butter, Nişantaşı’nda Mim Kemal Öke caddesinde yer alıyor ve kafenin sandviçleri, taze meyve suları ve kurabiyeleri muhteşem. En çok sabah için yaptıkları peynirli ve zeytinli poğaçalarına bayılıyorum. İstinye’den sırf kahvaltı etmek için oraya gidiyorum. Bir de tahıllı beyaz peynirli simit sandviç uzun bir süre tok olmanızı sağlıyor. Fiyat-kalite dengesi ise inanılmaz iyi.
fotoğraf (3)
Nazlı’nın kendi ağzından eğitim ve Bread&Butter hikayesi ise şu şekilde anlatıyor: “ABD’deki önemli aşçılık üniversitelerinden birtanesi olan Johnson and Wales mezunuyum.Iki senelik Associate Derecemi ‘Culinary Arts’dan ve sonrasındaki iki senelik bachelors derecemi ‘Food Service Magement’ ile tamamladim. Universiteyi bitirince Mandarin Oriental de Cafe Sambalda bir sene staj yaptim. Bir kararla Istanbula dondum…”
İyi ki dönmüş..
Çocuklarım özellikle çikolatalı kurabiyelerine bayılıyorlar. Neredeyse her hafta sipariş veriyoruz. Kullandıkları malzemeler ise son derece kaliteli ve taze…deneyin.
fotoğraf (4)
MOLKA YENİKÖY

Mahalle kafe kültürüne bir mekan daha eklendi. Yeniköy’ün ihtiyacı olan sıcak kafede kendinizi misafirliğe gitmiş gibi hissediyorsunuz. Mekan sahibi Sevtap Hanım sizi öyle bir ağırlıyor ki şımarıyorsunuz:))
fotoğraf
 Kahvaltı servisi ile başlayan yemek servisi akşam keten örtülerle, mum ışığında romantik bir keyfe dönüşüyor. Yemek  ve şarap mönüsü hayli geniş ve ayrıca heryerde yiyeceğinizden farklı. Hergüne özel mevsiminde çıkan sebze ve meyvelerden tatlar yapıyorlar. Benim en sevdiğim şu anda da tam mevsimi olan enginar…
fotoğraf (1)
Çay saatlerinde de nefis kurabiyeleri ve kekleri var. Arkadaşlarınızla buluşabileceğiniz top bir mekan olmaya aday…
fotoğraf (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *