JALE BALCI’DAN BİR ESKİ, BİR YENİ LEZZET DURAĞI

By  |  0 Comments

Yazı : Jale Balcı

BEBEK KÖFTECİSİ

90 yıllarında üniversite için istanbula geldiğim zamanlarda keşfettiğim bir yerdir Bebek köftecisi. Eskilere dayanan bir mekan. Hemen Bebekten Etiler yokuşu başlangıcında eczanenin yan tarafında. Karı-koca işletiyor. Herşey günlük ve taze. Mönü ise sadece köfte,piyaz,pilav ve salata. Her yediğimde muhakkak tüm tabakları silip süpürürüm. O denli bir lezzet. Bazende paket alır eve gelirim. Kendime köfte sandviç yaparım. Görüntüsü Tekirdağ köftesine benziyor. Her gittiğimde kadın-erkek 1,5 porsiyon olsun lafını duyarım. Bu senenin ilk gününde bu lezzeti kendinize hediye edin.

KANTİN BEBEK

fotograf 4Açıldığından beri uğrarım. Temiz ve lezzetli görüntüsü beni cezbeder. Açıkçası küçük yerler bana herzaman daha ilginç gelir. İlk açtığım Antiochia lokantamda öyleydi. Samimi, ta nerelerden gelen ürünler, emek, lezzet. İşe saygı budur. Şemsa hanımda aynısını yapıyor. Taa nerelerden bir sürü malzemeyi buluyor ve bize sunuyor.

fotograf 3

Her gün farklı tatlar, salatalar, sandviçler, kurabiyeler, kekler….. Benim favorim, karnabahar salatası, mercimek köftesi, fesleğenli ayran, turşu, elmalı kurabiye ve limonlu kek.

Bebek parkının hemen karşısında. İyi tarafı hızlıca lezzetli bir şeyler yiyor ve işinize keyifle dönüş yapıyorsunuz.

fotograf 1

fotograf 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *