JALE BALCI’DAN DEAN&DELUCA ÖNERİLERİ

By  |  0 Comments

BU ay size hem bir perakende satış alanı hem cafe-restoran olan harika bir mekan keşfettim. Beni en çok temizliği ve tazeliği cezbetti.

Jale Balcı

Amerika’nın ünlü gurme zincir markası  Dean&Deluca Kanyon’da açıldı. Tam bir şarküteri, sandviç ve salata cenneti… Aynı zamanda acelesi olanlar için sandviçlerini, kahvelerini alıp yollarına devam edebilecekleri lezzetli bir durak…

DSC00875

1977’de New York SoHo’da doğan ve kısa sürede modern yeme-içme kültürünün müzesi olarak anılmaya başlanan Dean&Deluca 2-3 ay önce hizmet vermeye başladı.Temiz görüntüsü ve hoş ambiansı ile farklı ve keyifli. Öğlen yemeği için gittiğimde oturulacak yer yoktu! Masamı beklerken şöyle bir etrafa baktım. Masalarda yenilen çoğunlukla salata idi!! Yaz geliyor diye herhalde herkes diyetteydi:))) Ben de caprese salata istedim. Mozarella peyniri ve domates balsamik sosu ile harikaydı. Peynirin yurtdışından geldiği kesin! İçinden süt akıyordu. Bence burası Amerikalılar için tasarlanmış bir İtalyan gibi duruyor.

DSC00872

Peynir ve şarküteri dışında harika tatlıları ve reçelleri  var. Kayısılı ve böğürtlenli reçellerini tattım ve satın aldım. Çocuklar da en az benim kadar beğendi. Kruvasanları az yağlı ve lezzetli. Sabah kahvaltısında hepimizin çok sevdiği simit de servis ediliyor… Tatlılarda da daha çok Türk insanının beğendiği lezzetlere yer verilmiş.

DSC00871

DSC00874

Sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar geniş bir mönüye sahip. Kısacası Dean&Deluca Kanyon için farklı ve güzel bir yer.Tüm gün alışveriş yapıp soluklanacağınız kahvenizi vey çayınızı keyifle yudumlayacağınız bir mekan. En kısa zamanda görmenizi ve lezzetlerini tatmanızı öneririm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *