JALE BALCI’DAN FERAHFEZA NOTLARI

By  |  0 Comments

_MG_4882

Jale Balcı

Biz kızlar toplandık veeeeee Karaköy Mimarlar odası binasının terasında bu yaz açılan Ferahfeza restorana merakla gittik. Kalabalık

ve hoş ortamı ile sesinizi duyurabileceğiniz sohbet edebileceğiniz bir mekan. Biz kızlar gittik dedim ya çene olmadan olmuyor tabii…:)

_MG_4963

Dedikodulara başlamadan yemeklerimizi sipariş ettik. Tabii benim amacım siz sevgili “adamintown.com” okuyucuları için lezzet durakları keşfetmek. Bu bazen bir yemek, bazen bir içki bazen de ambiyansı ile sizlere keyif veren bir mekan olması için ayrıca özen gösteriyorum. Birçok lezzet tatmalıydık. İlk sipariş herkesten sıkça duyduğumuz domatesli mücver oldu. Merak ve iştah ile yedik.

domates_mucveri

Gerçekten lezzetli ve keyifli bir başlangıç olmuş. Yumuşak dokusu ve güzel aroması ile 2-3 tabak yenilebilir. Diğer tabağımız Yufkada Ezine Peyniri oldu. Aslında tam şaraplık (ama ben rakı içerdim:) bir atıştırmalık. Enginarlı, fındıklı kuzu kulağı birleşimi güzel düşünülmüş bir karışım. Fındığın aroması ise oldukça yakışmış

enginarli_kuzu_kulagi_salatasi

Arada bir etrafa manzaraya ve kişilere dalıyor gözlerimiz. Mekan çok sade ve rahat döşenmiş. Gelenlerin çoğu pek şık . Etrafı seyrederken tabii ki kime ne yakışmış-yakışmamış tartışıyoruz:)

aci_biberli_karides

Aslında son zamanlarda belki bir çok yeni mekan açıldı. Ama birçoğu özellikle lezzet konusunda çok iddialı değil. Ben ve arkadaşlarım burayı çok sevdik. Ambiyans,servis, yemekler gayet güzel ve keyifliydi.

marine_levrek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *