KUTUSUNDAN ÇIKMAYAN HOPERLÖR: JVC KENWOOD

By  |  0 Comments

jvc-kenwood-speakers

SES sistemleri konusunda oldukça gelişmiş bir kültürün mensubu olarak, neredeyse her evde 2+1 şeklinde kullanılan 5+1 ses sistemine denk gelmişsinizdir. O kadar para verilir ama şu bağlantı problemleri ve neden desteklenmediği bilinmeyen TV-BlueRay-DVD üçgeninde ses kabolur. Ortalık ise, kanepe arkasından geçen, oradan -eğer şanslı ise- halının altından devam eden kablolar topluluğuna kalır.

Editör : Onur Yüksel

JVC Kenwood Streams Forest Sounds

Ve nihayetinde kablosuz 5+1 devrimi. Bu devrimi inceleyecek hatta devrimin kullanım talimatını verecek bir misyonum yok. Fakat JVC Kenwood’un taze piyasaya sürdüğü ahşap kutulardan bahsetmeden olmaz. İçi boş ve kablosuz ses deneyimi sunan bu kutular ses sistemine ayrı bi anlam katmış. Ses titreşimini iletme prensibine göre çalışan ancak bas konusuna takıntılı gençliği pek memnun edecekmiş gibi durmayan ahşap speaker, ev içine farklı bir hava katmak isteyenler için.

Bu kutuları benzersiz kılan farklı bir şey daha var. Japonya’daki Takayama ve Morotsuka dağından gelen sesleri dinleyip rahatlamanızı sağlayan abonelik sistemi. Abonelik ile ormanın içine kurulan mikrofonlardan birine bağlanıp ev içinde canlı orman sesleri yayını yapmak akşam eve dönmüş bünyeyi ne kadar rahatlatır kimbilir. Tma bu noktada üzücü bi haberim var, sistem ve abonelik şu an sadece Japon’ya da satışa sunulmuş. Yani bu kutu speakerı almak istemeniz halinde Japonya da yaşayan eş-dost bakınmalı ya da ebay ‘den gönderim yapacak oranın yerlisi arkadaşları araştırmanız gerekiyor. Fiyat: Küçük $680 Büyük $3,400 . Kolonya fiyata dahil değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *