KORAY ERKAYA’NIN YENİ ‘NUDE’ FOTOĞRAF SERGİSİ: ‘SELF TOUCHES’

By  |  0 Comments
KORAY ERKAYA
Self-Touches
23 Ocak – 23 Şubat 2014
mailing1
 Açılış: 23 Ocak 2014 | 18:00-21:00
Koray Erkaya 2011-2013 yılları arasında yaptığı çekimlerden derlediği
Self-Touches fotoğraf serisiyle Piramid Sanat’ta!
Güney Fransa/Provence ve Türkiye’de yapılan çekimlerin birlikte sunulacağı sergi, iç ve dış mekan kullanımıyla bir bütünlük oluşturuyor. Erkaya’nın 3. kişisel sergisi olan Self-Touches, an’ın içinden geçerken ikiz imgelerle objektife yakalanan ve değişik medyalar kullanarak hazırlanan 16 eserden oluşuyor.
2011’de Güney Fransa’da, Van Gogh’un “mekanı” Arles’da düzenlenen Avrupa Nü Fotoğraf Festivali’ndeki (Festival Européen de la Photo de Nu) sergisi sırasında başlattığı seri, kimi zaman farklı ülkelerin güzellik kraliçeleriyle, ajansların göz bebeği modellerle veya Arles’daki bir café’de çalışan güzel garson kızla devam etti. Mekan bazen uçsuz bucaksız, masum papatyalarla dolu bir kırlık alan, bazen eski bir tren istasyonu kadar natürel oldu, bazen Erkaya’nın kendi evinde hazırladığı bir-iki-üç-dört tarafı aynalarla çevrili setler kadar kurgusal…
Erkaya’nın fotoğrafları iddialı, heyecanlı ve bir o kadar da tahrik edici oluşlarının yanı sıra, masum ve duru bir narsisizm yansımasıyla izleyiciye meydan okuyor.
Koray Erkaya’nın sergisi 23 Şubat tarihine kadar Piramid Sanat’ta izlenebilir.
Piramid sanat : Feridiye Cad. No:23 Taksim 34437
Tel : +90 (212) 2973121-15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *