LISSIE’NIN YENİ ALBÜMÜ “BACK TO FOREVER”

By  |  0 Comments

2010 yılında ilk albümü “Catching A Tiger”ı yayınladıktan sonra Paste Magazine tarafından “Yılın En İyi Yeni Solo Sanatçısı” ödülüne layık görülen Amerikalı genç müzisyen Lissie’nin 2.stüdyo albümü “Back To Forever” kısa bir süre önce yayınlandı.

Editör : Erhan Dalfidan

lessi
Lissie’yi ilk keşfedenler biri dünyaca ünlü rock yıldızı Lenny Kravitz sayılabilir: Kravitz, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Lissie’nin MySpace sayfasını ziyaret etmesinin ardından, kendisini 2008 yılında “Love Revolution” turnesi’nin açılışına da davet etmiş ve sanatçının adının geniş kitlelerce duyulmasını sağlamıştı. Ardından 2010 yılında “Cathcing a Tiger” adlı ilk albümünü yayınlayan Lissie’ye bu albümde Band of Horses grubunun basçısı Bill Reynolds ve Tom Waits, Norah Jones ve Kings of Leon gibi isimlerle birlikte de çalışmış olan Grammy ödüllü prodüktör Jacquire King eşlik etmişti.

Başarılı müzik kariyerine emin adımlarla devam eden Lissie’nin ikinci stüdyo albümü “Back to Forever” albümünün prodüktörlüğünü ise REM, Bloc Party, Snow Patrol gibi gruplarla da çalışmış olan Garret “Jacknife” Lee’nin üstleniyor. Amerikan “Billboard Top Heatseekers” listesinde 4. sıraya kadar yükselen Lissie’nin 2. stüdyo albümü “Back To Forever” sanatçının vokal ve müzik anlamındaki en başarılı dönemini yansıtıyor. Öne çıkan Further Away (Romance Police) ve Shameless ile birlikte Lissie’nin kendi imzasını taşıyan 12 şarkısının yer aldığı ikinci stüdyo albümü “Back To Forever” a buradan şarkı listesine ise aşağıdan ulaşabilirsiniz…

The Habit
Further Away (Romance Police)
Shameless
They All Want You
Sleepwalking
I Don’t Wanna Go to Work
Mountaintop Removal
Love in the City
I Bet on You
Cold Fish
Can’t Take It Back
Back to Forever

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *