MART AYININ EN İYİ ALBÜMLERİ

By  |  0 Comments

albums-of-yeaR

Editör : Erhan Dalfidan

DEPECHE MODE “DELTA MACHINE”

POST-punk döneminin öncü isimlerinden Depeche Mode, 100 milyonu geçen albüm satışıyla günümüzün en etkili ve ilham veren müzik gruplarından biri.

depeche mode

1981 yılında Martin Gore, Dave Gahan ve Andy ‘Fletch’ Fletcher tarafından kurulan grup, hem yayınlandığı albümlerle hem de nefes kesen konserleriyle başarısını sürdürüyor. Şimdiye dek Amerika ve İngiltere dahil 20’nin üstündeki ülkede her biri ilk 10’a giren 12 albüm yayınlayan Depeche Mode, son olarak 2009 yılında Sounds of The Universe albümünü yayınlamıştı ve 14 ülkede 1. Sıraya yerleşmişti.

Santa Barbara, Kaliforniya ve New York’ta kaydedilen Ben Hillier prodüktörlüğündeki Delta Machine albümünün hem standart hem de 28 sayfalık bir kitapçık içeren deluxe versiyonu 25 Mart’ ta  müzikseverler ile buluşacak. Martin Gore ve Dave Gahan imzalı yepyeni şarkıların yer alacağı “Delta Machine” albümü için Dave Gahan: “Bir blues albümü değil ama kesinlikle içerisinde duygu yüklü bir yan da var. Kayıt süresince; canlı kayıt ve performans sürecini albüme daha fazla yansıtmak için elimizden geleni yaptık.” diyor.

depeche-mode

Depeche Mode’dan Martin Gore “Albümün geldiği son hali için gerçekten çok mutluyum.” diyor ve ekliyor: “‘Violator’ ve ‘Songs of Faith’ albümlerindekine benzer bir müzik oldu ve sanıyorum bu albümdeki şarkılar şimdiye kadarki şarkılarımızın en iyisi oldu.” Depeche Mode, Mart 2013’te yayınlayacağı yeni albümün hemen ardından yeni bir Avrupa turnesine başlayacak. 25 ülkede, 34 konser verecek olan grup, 17 Mayıs 2013’te Maçka Küçükçiftlik Park’ta bir kez daha Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak.  Heyecanla bekliyoruz 🙂

THE STROKES’TAN SES GELDİ : “ALL THE TIME”

Strokes

THE Strokes yeni albümün resmi çıkış single’ı “All The Time”ı yayınladı, bizlerde mutlu olduk.  Albümün çıkış şarksı grubun eski zamalarını andırıyor. İki yıllık bir çalışmasnın ürünü olacak 5. albüm ” Comedown Machine ” adını taşıyor.
26 Martta yayınlanması planlanıyor Albümde yer alacak şarkılar ise söyle;

Comedown Machine Tracklist:
01. Tap Out
02. All the Time
03. One Way Trigger
04. Welcome to Japan
05. 80?s Comedown Machine
06. 50/50
07. Slow Animals
08. Partners In Crime
09. Chances
10. Happy Endings
11. Call It Fate, Call It Karma

NICOLE SCHERZINGER “BOOMERANG”

nicole

SON yılların en popüler yıldızlarından: Nicole Scherzinger. Onu ilk Pussycat Dolls grubuyla tanımıştık. Grupla birlikte Don’t ChaStickwituWhen I Grow UpI Hate This PartHush Hush gibi hit parçalara imza atan 34 yaşındaki yıldız Killer Love adlı ilk solo albümünü 2011 yılında yayınlamıştı. Albümde yer alan Don’t Hold Your Breath ile İngiltere listelerinde 1 numaraya kadar yükselen Scherzinger albümde yer alan Right There ve Wet gibi hit parçalarla tek başına da ne kadar başarılı olacağını herkese ispatladı. Dancing With The Stars , The X-Factor gibi yarışmalarda da boy göstererek popülaritesini arttıran Amerikalı yıldız kısa bir süre sonra 2. solo albümünü çıkaracak. Albümün ilk single’ı ise bir will.i.am prodüksiyonu olan Boomerang dijital ortamda 10 Mart’ta yayınlandı. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *