MODANIN İNGİLİZ BEYEFENDİSİ HACKETT LONDON

By  |  0 Comments

Hackett - PRINT-8296

Dünya çapında 135 mağazasına son olarak Demsa Group ortaklığıyla Akasya Acıbadem AVM mağazasını ekleyen Hackett London, 2014 yaz sezonunda dört farklı temayı içeren günün her saati giyilebilecek resmi ve aynı zamanda son derece estetik  bir koleksiyon sunuyor.

Hackett Mayfair
Terry O’Neill tarafından çekilen 1960’ların erkek giyim portreleri yeni sezonun esin kaynağı oluyor. Dönemin gözde ünlülerinin yer aldığı samimi fotoğraf kareleri zamansız ve klasik erkek stilinin kodlarını ortaya koyuyor. Mayfair’in ciddiyeti ve güçlü tarzını yansıtan parçaların yanında ince trikolarla biraz daha casual bir hava yaratılıyor. Kahve geçişlerin, koyu gri ve mavi rengin hakim olduğu astarsız ceketlerde sade formlar ve kruvaze modeller ön plana çıkarken koleksiyonda  yeşil, sarı ve pembenin soft tonları da sık sık karşımıza çıkıyor.

Hackett London

“Galler prensi” kreasyonu daha renkli ve blazer gibi daha günlük parçalarla sunulurken, İngiliz tasarımı Fox kardeşlerin ekoseleri ise yeşil, sarı ve elektrik mavi tonlarıyla kullanılıyor. Yolculuk temalı kapsül koleksiyonu kırışmayan dokular ve kumaşların kullanıldığı harika bir seyahat stili sunuyor. Koleksiyon, terlikler, göz maskeleri ve seyahat battaniyeleri gibi aksesuarlarla tamamlanıyor.

Art College
150 yıl önce kurulan kraliyet sanat kolejinden esinlenilerek ortaya çıkarılan parçalarla renkli bir üniversiteli stili çiziliyor. Koleksiyonda koyu renkler ve desenlerin ilginç birliktelikleri göze çarpıyor.  Deniz mavisi; sarı, yeşil ve kırmızı ile kullanılırken, hırka ve polo tshirtlerde Oxford ve Cambridge kürek takımlarının mavisinden esinleniliyor.

The Yorkshire Paintings
Yorkshire’ın manzarasının ilham kaynağı olduğu parçalarda tezatlık oluşturan desen ve kumaşlar yan yana yer alırken renk seçimlerinde de bir kontrast yakalanıyor. Yumuşak sentetik dokular, pamuk-ipek karışımları, keten ve keten pamuk karışımları ile patiskalar grafik desenler ve çizgilere bürünmüş olarak karşımıza çıkıyor. Blazer ceketlerde farklı renklerdeki düğmelerle detaylandırılırken aksesuarlar da yine parlak renkleri ile hareket getiriyor.

Hackett London Look 12 (1)

The Artist’s Atelier
Bir diğer esin kaynağı, Lucian Freud’un stüdyosu ve detaylara verdiği önem koleksiyondaki renk ağırlığını ortadan kaldıran bir güç olarak ortaya çıkıyor. Natürel tonların ferahlatıcı etkisi, gökyüzü mavisi, bej, beyaz, açık pembe gibi renklerle sunuluyor. Sadeleşen renkler detaylardaki özeni açığa çıkarıyor. Gofre kumaştan ince çizgili gömlekler, blazer ceketler ve şortlar buğday rengi ve koyu kahve tonlarda kullanılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *