MODERN DETOX

By  |  0 Comments

DETOXARTIK her şey hızlı olmak zorunda, bir ay boyunca korkunç sebze sularına dayanmak herkesin harcı değil. Dayanabilen uzun süreli detox’lara tabi ki göz atsın ama bu geride kalanların burgere devam etmesi anlamına gelmesin lütfen. İşte herkesin deneyebileceği kolay detox yöntemleri. Kolay dedik, yararsız demedik, hadi bir göz atın!

MODERN DETOX

ERKEN YE!
Aslında olay her yemekten sonra en az yarım saatlik yürüyüşler yapabilmekte. Ama hepimiz harika çiftlik evlerinde yaşayıp her yemekten sonra arkadaki koruda yürüyüş yapacak kadar şanslı değil. Bu yüzden erken yemek yiyerek gün içindeki hareketinizin yemekleri öğütmesine neden olabilirsiniz. Daha çok evde televizyon ya da laptop karşısında vakit geçirdiğiniz akşam saatlerindeki yemeği de mümkün olduğunuz kadar erken bir saate çekebilirseniz kazanan siz olursunuz. Geç yatan insanlar olarak 21.00’e kadar hakkınız var, gerisi için düşünmeyin bile.

KAHVE FAKTÖRÜ

MODERN DETOX-
Sabahları kalkıp daha sağlıklı olsun diye şekerli şekerli portakal suyunu tepenize dikiyorsanız yanlış yoldasınız. Sizi serinletip rahatlatıyor olabilir ama sabah sabah şeker yüklemesi yapmanızdan başka bir işe yaramıyor. Bu yüzden sabah kahvaltısını kahveyle yapmak hayatınıza katabileceğiniz en basit çözümlerden biri olabilir. Amerikan filmlerinin bünyemize etkisidir portakal suyu, kanmayın.

BEYAZLARDAN KURTUL! 
Herkesin dilinde olan bir şey, şekeri ve tuzu azalt. Aslında çok kolay olan bir hareketi cesaretimizi toplayıp yapamıyoruz bir türlü. Tuzsuz, şekersiz tüketmeye başladığımız her şeyin bir süre sonra dilimize daha lezzetli gelmesi su götürmez bir gerçek. Fakat biraz dayanmak lazım. Hadi bunu beceremediniz bari alkolü tüketirken şekerli şeyleri tercih etmeyin. Şekerle karışık vücuda giren alkol vücudunuzdaki su tutumunu maksimuma çıkaracağı için kilo vermeniz zorlaşır.

SUYUNU ÇIKARMAYIN! 
Sadece sıvı bir şeyler tüketilen diyetler kısa vadede kendinizi hafif hissetmenizi sağlar, bu konuda hemfikiriz. Fakat bu şekilde 3 gün geçirdikten sonra vücudunuzun yakıt tüketiminde yaralar açmaya başlarsınız. Ayrıca ilk önce sebze suyumu içeyim, sonra da bir burger patlatırım inancından vazgeçmek gerek.

BUĞDAYA DİKKAT 
Bazı erkekler tam tahıllı ürünleri kullanarak kilo vereceklerini zannediyorlar ama tam tahıllı buğdayların bir süre sonra göğüs bölgesinde toplanmaya başlayacağından habersizler. Aslında buğdayla birlikte yulaf, hububat içeren musliler tüketilmeli.

ENGİNARI KEŞFEDİN 
Annemizin zorla ağzımıza tıktığı sebzelerin başında gelen enginarın faydalarını saymak uzun süre alır. Çok içki içenlerin karaciğer temizlemek için dadandıkları bu sebze tamamen bir detox ürünü.

SICAKLIĞI ARTTIRIN 
Sauna ya da buhar odaları direkt olarak yağ yakımına yardımcı olmaz belki ama vücut ısınızı artırmak dolaşım sisteminizi hızlandırır. Saunada tek başınıza geçireceğiniz sakin saatler de cabası. Unutmamalı ki dinlenmek en iyi detox’lardan biri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *