MOSKOVA’NIN DANDY’Sİ “MAGA”

By  |  0 Comments

MAGA

MOSKOVA’nın en önemli moda eleştirmeni ve magamgd.ru adlı blogun sahibi gezgin Maga Umhayef‘le Los Angles’den Milano’ya kadar katıldığı defilelerden ve tanıştığı ünlülerden konuştuk. Adam in Town için yaptığımız özel röportajın mekanı ise Denis Simachev’in özel barıydı.

Kemal Tarba / Moskova

Milano Moda Haftasından yeni döndün, neleri beğendiniz, anlatır mısınız biraz?  

En çok Gucci, Prada, Dolce Gabbana ve Versace’yi çok beğendim. Trussardi’de kullanılan Ümit Benan’ın geometrik desenlerine de bayıldım. Genel olarak bütün markalar stile önem vermişler. Aksesuarlar da çok kullanılmış, güzel bir haftaydı.

En stil, en moda şehir sizce hangisi? 

Bu zor bir soru hakikaten. Birçok insan New York, Londra, Paris ya da Milano diye cevaplayabilir bu soruyu, çünkü bu merkezlerde sokak modasına baktığınızda çok renkli. Moda şehirleri olduğunu anlayabiliyorsunuz. Milano sokakları daha renkli, çiçekli, Paris daha sakin ve daha geometrik desenli. New York şu an tamamen 90’ların etkisi altında. Ama benim ruhumu okşayan Milano. Moskova sokakları da değişmeye başladı, eskiden millet sadece ne bulursa onu giyebiliyordu ama artık bu değişmeye başladı.

MAGA RÖPORTAJ-4

İstanbul’a gittiğinizi biliyorum, İstanbul sokak modası hakkında ne düşünüyorsunuz? 

İstanbul’da en çok yaptığım şey yemek yemek oldu. Misafir ağırlamayı iyi biliyorsunuz.  o kadar çok yemek yedim ki arada Türk kahvemi içerken sokaktaki insanları izledim. Biraz Amerikan tarzı giyiniyorlar sanırım, rahat giyinmeyi seviyorlar. Belli bir tarzı yok.

Blog’unuzdan bahsedelim mi biraz, neler yazıyorsunuz, nelerden besleniyorsunuz? 

Blogum bir zamanlar hobiyken şimdi işe dönüştü. Ama yine de kimsenin etkisi altında kalmadan sadece kendi istediğim şeyleri yazıyorum. Bu yüzden hiçbir zaman reklam almadım ve almayacağım. Reklam aldığın zaman o markalar sana bir şeyler yazdırmak zorunda hissediyor kendini! Ben parayı başka yerlerden kazanıyorum bu yüzden. Moda ve stil üzerine yazarken en çok sinema, edebiyat, müzik ve sanattan besleniyorum. Bu yüzden en sevdiğim modern sanattır.

En beğendiğin stil üzerinden ipucu verir misin? 

Hiçbir zaman biri ya da bir şey için giyinmeyin, kendiniz için giyinin. giyinirken aynaya baktığınızda giydiğiniz şeyle ilgili soru işaretleri varsa gereksiz olan her şeyi çıkarın ve sade görünmeye çalışın. 

MAGA RÖPORTAJ-2

MAGA RÖPORTAJ-6

MAGA RÖPORTAJ-7

MAGA RÖPORTAJ

MAGA RÖPORTAJ-5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *