MOTOSPORLAR YARIŞI DOLU BİR HAFTA SONU

By  |  0 Comments

Bu haftasonu, motorsporlarının farklı branşlarında İstanbul, Kocaeli, Aydın, Sakarya illerinde 8 ayrı yarış gerçekleştiriliyor. Sezon finaline yaklaşırken heyecan ve çekişmenin üst düzeyde olacağı ralliden klasik otomobile, kartingden offroada ve v1’den pist yarışına bu organizasyonlarda büyük heyecan yaşanacak.

OFFROAD / Aynı Parkurda Çifte Yarış, Büyük Heyecan

Kemerburgaz Çiftealan parkuru, 27 Ekim Pazar günü Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. ayak yarışı ve İSOFF Challenge final yarışına ev sahipliği yapacak. İstanbul Offroad Kulübü İSOFF tarafından Hüma Oto desteği ve Best FM’in katkıları ile düzenlenen organizasyonda, aynı gün iki önemli yarış birlikte koşulacak.

offroad

Türkiye Şampiyonası yarışı Pazar sabahı 10:00’da start alacak. 5 etaptan oluşan yarışın ilk 3 etabı kapılı etap düzeninde koşulacak. Türkiye Şampiyonası’nda rekabet eden 20 ekip ve İSOFF Challenge’da yarışan 15 ekip, saat 15:00 ve 16:30’daki son iki etapta bir arada toplu kalkışla start alacaklar. 15:00’deki kalkışta, ekipler 10 turluk etabı önde bitirmek için kıyasıya rekabet edecekler.

OTOKROS/ Otokros Heyecanı İsabeyli’ye Taşınıyor

2013 Türkiye Otokros Şampiyonası’nın 3. ve 4.ayakları İsabeyli Otokros Yarışı, 26 Ekim Cumartesi günü Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı İsabeyli beldesinde gerçekleştirilecek. Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen organizasyon, Adnan Menderes Üniversitesi İsabeyli Yerleşkesi´nde 5 ayrı kategoride 2 yarış olarak koşulacak.

otokros

Türkiye Şampiyonası yarışları haricinde, Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) da aynı gün Mahalli İsabeyli Otokros Yarışı düzenleyecek ve bu yarış ile ilk önemli sınavını verecek.

RALLİ / Ege Kupası’nda Final Heyecanı

Ege Rallisi ile başlayan Şırlan ve Karşıyaka Tırmanma ile devam eden Ege Kupası 2013, 27 Ekim’de İsabeyli’de yapılacak Cumhuriyet Rallisi ile son buluyor. Ege Otomobil Sporları Kulübü ESOK tarafından organize edilecek olan Cumhuriyet Rallisi’nde, Egeli sporcular toprak parkurda kıyasıya rekabet edecekler.

ralli

Aydın´da üçüncü kez yapılacak 105 kilometrelik Cumhuriyet Rallisi, pazar sabahı saat 10:00’da Adnan Menderes Üniversitesi İsabeyli Yerleşkesi´nden verilecek startla başlayacak ve saat 14:50’den itibaren aynı noktada son bulacak.

PİST/ Pist Şampiyonası Heyecanı Intercity İstanbul Park Pisti’nde

2013 Türkiye Pist Şampiyonası´nda sezonun 5. ayak yarışları Intercity sponsorluğunda 26-27 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleştiriliyor.

pist-(2)

Intercity İstanbul Park Pist Yarışı, 26 Ekim Cumartesi günü Saat 15:00’da Maxi Grup 15:50’de de Super Grup’un 10’ar turluk ilk yarışları koşulacak.  27 Ekim Pazar günü ise Saat 13:40’da Super Grup ikinci yarışı, 14:20’de 1600 ve Dizel grup 8 turluk yarışı, 15:00’de de Maxi Grup ikinci yarışı koşulacak. 15:40’taki ödül töreni ile son bulacak Türkiye Pist Şampiyonası ikinci gününde ayrıca; saat 11.00 ve 15:30’da iki seans olarak özel pist aktiviteleri gerçekleştirilecek.

V1/Challenge 5.

Pazar günü ayrıca V1 Challenge 5.ayağı da Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek bir diğer organizasyon olacak. Bu kez büyük pistte toplu startla mücadele edecek olan pilotların bu heyecan dolu mücadelesinin startı saat 15:40’ta verilecek ve 12 tur boyunca devam edecek.

v1-

 KARTING / Körfez’de Karting ve V1 Challenge Birarada

Türkiye Karting Şampiyonası´nın 7. ayak yarışları, 26-27 Ekim 2013 tarihinde Kocaeli Karting Kulübü (KO-KART) tarafından Körfez Karting Pisti´nde düzenleniyor. Türkiye Şampiyonası´nda mücadele eden sürücüler Cumartesi günü 1, Pazar günü ise 2 yarış üzerinden puan toplamaya çalışacak. 930 metre uzunluğundaki Körfez Karting Pisti’nde sporcular Formula Master ve Senior kategorilerinde 24 tur, Formula Junior kategoride 20 tur ve Mini’de ise 15 tur üzerinden mücadele edecekler.

karting

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *