MURAT KESER’İN ‘AGRESSIVE DESIGN’ SERGİSİ GALERiARTist’TA

By  |  0 Comments

murat keser2

GaleriArtist Subat ayinda Murat Keser’in eserlerine ev sahipliği yapacak.

Murat Keser ilk kişisel sergisinde tüm sanatseverleri ‘Aggressive Desing’ başlıklı sergisine davet ediyor. Ankara dogumlu olan sanatci Antalya Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Plastik Sanatlar bölümü mezunu.  Resim egitimi alan sanatci kendini make – up ( makyaj yapmak ) gibi farkli bir alanda gelistirdi ve 10 yildir profeyonel olarak halen bu isi yapmaya devam etmektedir. 2009 yılında St.Petersburg üniversitesinde  moda tasarım  ve make up eğitimi alan sanatçı Yüksek Lisansını ise Body Paint alanında yapmaktadır. Bir çok makyaj ve tasarım okulunda eğitmen olmasının yanı 3 yılldır kendi kurdugu MK Studio Academy olarak makyaj okullarınının kurucusudur. Türkiyeye  gelen bir çok Hollywood yıldızının yanı sıra bir cok kişi ile de çalişmistir .Calismalarina ise Istanbulda halen devam etmektedir.

murat keser1

Sergi  görsel uyumlamaların ve  görsel bakış açısının sanatçının  gördüğü gözle  nesnelere  can vermesiyle başlar.  Murat Keser “  bu görsel şölenin tam anlamıyla ruhlarda noktalandığını düşünüyorum. Bazı yaklaşımlar  spesifik olsa da  ben tasarımları  bedenler için değil ruhlar için tasarlıyorum. Ruhumdaki agresif aykırılığı conseptual  artla birleştirip, feminen olan kadının tekrar  başka bedenlerde  can bulmasıyla başlıyor. Yapmış olduğum  bazı eserler  tam anlamıyla Türkiye’nin ve dünyanın bir çok yerinde  kanayan yaraların başında olan kadınların görmüş olduğu muameler, hayatlarındaki yaşamış olduğu problemler,erkek ve kadın  arasındaki eşitsizliği ve Türkiye de kadına verilen değerin  başka bir bakış açısıdır” der.

Sergi  05.02.2014 ve 15.02.2014 tarihleri arasında Galeri Artist’te izlenilebilinir. Ayrıntılı bilgi için www.artistsanatyatirim.com ve www.galeriartist.com adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz.

GaleriArtist

Ayazma Cad. No:4

Fulya – Istanbul

0212 227 68 52

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *