MUTLAKA DENEMENİZ GEREKEN 3 ÇAY

By  |  0 Comments

Bugün bir değişiklik yaparak kahve kaçamağı değil, çay kaçamağı yapın. Erkeklerin mutlaka denemesi gereken çayları bir araya getirdik.

Golden Pu-erh

Golden-Pu-er

Pu-erh çayları yıllandıkça olgunlaşan bir lezzete sahip. Özellikle kuvvetli lezzet arayan müşterilerimize bu çayı öneriyoruz. Ancak burada ki kuvvetli aromayı kesinlikle sert veya acı bir tat gibi algılamamak gerekiyor. Yunnan bölgesinde mağaraların derinliklerinde veya depolarda yaşlandırılarak gerçek lezzetine kavuşur. Yıllandıkça değerlenen şaraplar gibi Golden Pu-erh çayının da yıllanmışı makbuldür.  Hiç rahatsız etmeyen ve oldukça zengin bir tada sahip olan Golden Pu-erh erkeklerin denemesi gereken Chado lezzetlerinin başında yer alıyor.

Champagne Oolong

Milk_Oolong

Yeşil çay ile siyah çay arasında bir yere sahip ve Tayvan’da yetişen bu Oolong çayı keyifli ve farklı bir çay deneyimi sunuyor.  Yumuşak aynı zamanda olgun bir tada sahip olan bu çay, içinde birçok narin tatlar barındırıyor. Narin tatlar, ilk tattığınızda alamadığınız, daha sonra dilinizin fark ettiği arkadan gelen ve baskın olmayan aromalardır.

Kukicha

Matcha_Koicha_2134x1200

Kukicha, çay yapraklarıyla birlikte çay bitkisinin gövdesi ve yaprak saplarının karıştırılarak kurutulduktan sonra kavrularak hazırlanmasından oluşan özel bir Japon çayıdır. Antioksidan oranı yüksek, mineral ve vitamin yönünden zengin olan bu çay az miktarda kafein içerir. Diğer çayların aksine 2 kez demlenebilen Chado Kukicha, lezzetiyle baş döndürüyor. Chado’nun kurucu ortağı Barış Çekin’in de favorisi olan bu çay erkeklerin mutlaka denemesi gereken Chado lezzetlerinden biri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *