NE DENİR Kİ SANA, GEÇMİŞLER OLSUN!

By  |  0 Comments

drita-draz-portre-726x1024

NE DENİR Kİ SANA, GEÇMİŞLER OLSUN!

SEX AJANI: DRİTA DRAZ

twitter.com/dritadraz

dritadraz@gmail.com

20’li yaşlar dövmelerimi sorarak yanaşıyor, 30’lu yaşlar güçlü kadın olduğumu vurguluyor, 40 civarlarındaki adamlar ise duvarlarım olduğundan söz ediyorlar. Henüz deneyimlemedim ama herhalde 50’de koleksiyon nesneleri, 60’da da defin işlemlerinden dem vuruyorlardır.

Geçtiğimiz ay yazdığım ‘hardcore’ konunun ardından, baharın iliklerimize işlemeye başladığı şu günlerde hiç hız kesmeden ‘yaşlı kurtlar’a da göz kırpmak istedim. Her ay şehrin yakışıklı ‘adam’larına vereceğim tüyolar önemli, benden söylemesi; yan cebe veya en kötü kulak arkasına iliştirile…

Benim gibi ‘glitter’ini elemiş, eleğini asmış kadınların aklı ister istemez olgun adamlara kayabiliyor. Ancak genelde olgun adamlarla, olgun gözüken adamları ayırt etmekle geçen süre biz kadınların ‘altın çağ’dan ‘bronz çağ’a geçiş yapmasını da hızlandırabiliyor. Bu çözüm sürecini minimum hasarla atlatmak için gereken üç şeyi söylüyorum, not alın.

Birincisi; yaşlı kurdumuz ne işle meşgul? Afaki meslekler familyasında yer alan işletmeci, broker, armatör, ceo, yatçı kelimelerini duyarsanız işkillenmeye başlayabilirsiniz çünkü bu tür meslek gruplarının toplantısı genelde evin 3’lü kanapesi, laptop’un Solitaire kısmı ve dvd karşısında gerçekleştiğinden ve bir süre sonra ilişki ciddileştikçe de mevzunun üstünü kapamak zorlaştığından ‘acaba bu adam ne çeviriyor’a kadar varabilecek sahnelere sıkça rastlanmaktadır.

İkincisi; yaşlı kurdumuz ne demek istedi? Genelde bizden muhtemelen bir 10 küsur yıl daha ileride olan bu lisanssız bilgelerin görmüş geçirmiş olduğu kısımları, aslında bir kadının hayatı daha çabuk toparlamasıyla karşılaştıracak olduğumuzda muhtemelen rahatça şu örneği verebiliriz; sadece ‘Afyon sucuğu yedim’ diyebilmek için kadının uçakla gittiği tatile, arabayla gitmek…

Nitekim sizin pratik yöntemlerle çabucak kavradığınız virajlı yollardan geçip gitmenizle, onların o yolların üzerine konuşmaktan, öğüt vermekten sıkılmaması sizi okulu bitirip geride bırakan bir hayat üstadı yaparken, onu da okulu bir türlü bitiremeyen aksi öğrenci kılacaktır. Size hep bir alt sınıftaymışsınız muamelesi göreceğinizi hatırlatmama gerek yok sanıyorum.

Üçüncüsü ve bence en önemlisi ise yatak mevzusu. Yatağınızın hammaddesi ne olursa olsun, üzerindeki som altından olsun. 40’larını süren, belki de 50’lerinden gün alan bir aslan parçası için de emin olun bu dönem oldukça önemli. Elinde kalan son kartı masaya koymadan önce ne kadar düşünüyorsa, inanın yatak performansı içinde o kadar düşünüyordur. İlişkinin bu kısmı için yönetmen olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki ilk yatak sahnesi deneyiminiz iç açıcı olmayabilir, hemen karar vermeyin. Neticede ‘çıtır’ denilen erkeklere ne kadar zaman tanıyorsanız ‘yaşlı kurt’ dediğimiz tayfaya da bir o kadar fırsat tanımalısınız, hak geçmesin.

Bir, iki, üç derken baktınız bir gelişme olmuyor bunun üzerine konuşabileceğiniz bir partnerle birlikteyseniz umudunuzu yitirmeyin derim. Ancak daha önce benim deneyimlediğim gibi “Senin yüzünden olmuyor, dikkatimi dağıtıyorsun.” diyen bir partnerle karşılaşırsanız da benim o gün diyemediğim ve bugün buraya yazdığım şeyi siz bir zahmet kendisinin yüzüne söyleyin; “Eğer gemi kalktıysa karşı tarafa gidecek. Sen hiç, ‘olmadı, geri döndüm ben’ diyen gemi gördün mü?”.

Yaşlı kurdunuzun yanından ayrılırken, lütfen hafif bir tonda şu parçayı da mırıldanmayı eksik etmeyin ki sevgili Aysel Gürel’in de ruhu bu vesileyle bir kez daha şad olsun; “Göz açıp kapadın, baktın ki kaçtı… Ara ara belkide bulursun, gündüz gece yalvar yakar olursun… Ne denir ki sana, geçmişler olsun, geçmişler olsun!”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *