ONE NIGHT STAND OUT, 15’TE 1 IN

By  |  0 Comments

 

drita draz portre

ÇAPKIN BAKIŞ

NİYETİM size yeni icat çıkarmak değil ama şu da bir gerçek ki; 2000’li yılların bize cillop gibi bir hediyesi de 15’te 1 gelen adamlar!

DRİTA DRAZ

twitter.com/dritadraz
dritadraz@gmail.com

Önceleri Hürriyet Pazar Gazetesi’nde, yeni yılla birlikte Akşam Pazar Eki’nde Gündeme attığım Çapkın Bakış’ı sürdürürken farkettim ki attığım Çapkın Bakış sadece gündemle ve çevreyle sınırlı değil… Drita, tüm bunlarda olduğu kadar yatakta da iyi. Tam bu noktada şehrin yakışıklısı Adam’la yollarımız kesişti; ben Adam’ın Karısı, Adem’in Havva’sı olamazdım ama hepsinin flörtleştiği bir başka kadın olabilirdim. Bundan sonra sizi dikkate davet ediyorum; şehir büyük, dünyalar küçük. Cinsiyet ayırmaksızın birbirimizin flörtü olmamız an meselesi!

İlk konuya bu kadar hardcore başlamayı ben de istemezdim ama son zamanlarda en büyük sıkıntılarımızdan biri olan sorunsalın sizin zihninizi de benimki kadar meşgul etmesini arzuluyorum.

Uzun ilişkilerden bunalan, uzun ilişki yaşayamayan veya sadece seks arayışında olan günümüz kadınlarının bu isteği artık tam karşılığını bulamıyor. Bunun tek sorumlusu tabii ki erkekler değil, kadınlar olabileceği gibi mevzu onları yetiştiren annelere kadar uzanabilir. Türk annelerinin, erkek çocukların da göbek bağını kestiklerinden pek emin olamıyorum. Tam tersi yöntemle yetiştirilen kız çocuklarının ise bu yeni düzende erkeklerin bir üst sürümünü beklemelerini afedersiniz ama hak olarak görüyorum. Benim gibi doğurmadan annelik yapmak istemeyen pek çok kadın için erkeklerin büyümesinde fayda var. Bir yandan seks ihtiyacının her an farkında olan erkekler, aynı anda karşısındaki her kadında (one night stand’inde de, ilişkisinde de..vb) anne şefkatini arayan yine aynı erkekler artık bir karara varmalı. Nasıl ki tüm vitaminleri tek bir gıdadan karşılayamıyorsak, tek bir kadında da bu özelliklerin hepsini aramak delilik olur değil mi.

Sorunu biraz açalım; Adamla girişte tanıştın, gelişmede kaynaştın, sonuçta yattın. Çoğunlukla mesken genelde senin kurduğun dünyanın ta kendisi, yani evin. O ana kadar her şey olması gerektiği gibi gitmiş. Sabah uyandın, yanındaki adamı yadırgamadın. Genelde kaynaşma haftasonuna denk geldiği için ertesi gün programında izlediğin şey doğal olarak yayılma politikası. Tabii dün hesaba katmadığın bir şey var, +1’inlesin. +1’inin ileriki günlerde alacağı yeni sıfatı belirlemek için önünde bir zaman var. Kalkıp hemen giyinip giderse, telefonun icadından haberi yoksa ona bir isim koymaya gerek yok. “Hadi kahvaltıya gidelim” diyorsa o bir prens. “Evde yiyecek bir şey var mı?” diye soruyorsa o bir öküz.

Niyetin One night stand’se ve şansın varsa; karşılaştığın adam tavşan gibi sevişip serptiğin havuç parçalarını takip ederek evden çıkış yolunu bulur ama genelde o +1 ne istediğini bilemeyen erkeklerden (bknz; ilk paragraf) oluştuğu için sabah sabah senin dünyanda, kendine ‘nerde beleş, orda yerleş’ başlıklı bir beyaz sayfa açıyor. Sabah ve öğlen olmak üzere iki öğün yediriyorsun. Akşam yemeği için de okkalı bir “hmm bilemedim ki şimdi, menüde ne var?” duyuyorsun. Tanrının sevdiği kuluysan akşam yemeğinden vazgeçip duşunu alıyor ve gece izmaritlerin arasından itinayla seçtiğin adam, pırıl pırıl karnı tok, sırtı pek bir şekilde kendi dünyasının yolunu tutuyor. Devrimizde artık hakkıyla bir ‘one night stand’ yapılamadığı için de bu süreç bir süre daha kendini tekrarlıyor.

Ve geldiğimiz nokta; 15’te bir başkasının evine gündelikçi gibi gelip, işi bittikten sonra da utanmadan adeta komodindeki paranın yerine geçen evdeki tüm erzağı tüketen bu yeni icat adamları kendi aramızda esefle kınıyoruz. Belki alışkanlık, belki hoşlanma, belki karşı tarafa adam olur diye süre tanıma artık siz bunun adına ne derseniz deyin çoğumuz sevmememize rağmen bu süreci uzatıyoruz.

Ama gerçek şu ki; Birincisi 20 yaşını geçmiş ve hala ailesiyle yaşayan kadın olur, çiçek olur, böcek olur ama erkek olmaz. Hadi diyelim ki oldu, bari bir kadının evine giderken “bir şey lazım mı?” diye sorun, sormadan bir şarap götürün veya sabah uyanınca dışarıda yapılacak bir kahvaltıyı, akşam karşılıklı içilecek bir rakıyı da biz üstünüze yapışıp kalmayı düşünmeyen prenseslere çok görmeyin.

Son söz; Sevgili erkekler, hakkıyla one night stand yapın, hakkıyla fuck buddy olun ya da annenizin dizinin dibinde durun… Ne yaparsanız yapın ama çok rica ediyorum artık birinde ustalaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *