PAUL NEWMAN

By  |  0 Comments

Yazı: Zeynep Şimşek

Şık ve stil olmak Moda endüstrisinin bize dayattığı en büyük kural. Paul Newman gibi adamlar doğuştan bunun farkındaydı, Şu da bir gerçek ki stil ikonu olmak doğuştan gelen bir şey. Mavi gözleri iyi görünümü ve film yıldızı olarak akıllarda kalmanın dışında, hızı soluklarımızı kesen bir yarış pilotuydu. Sinema kariyerine ‘’picnic’’piknik filmiyle adım atan Newman 1986’da Tom Cruise başrollerini paylaştığı ‘’The color of Money ‘’ Paranın rengi filmiyle ‘En iyi erkek oyuncu’ dalında Oscar kazanmıştır. Bunun yanında hayatının diğer tutkusu olan yarışları hiç bırakmadı. 47 yaşında oto yarışlarına başladı. 1983 de Carl Haas ile Champ yarış ekibini kurdu. Sonraki yıllarda bu ekiple birçok yarış kazındı. Newman uzun yıllar yarış pislerinden inmedi. Dünyanın en yakışıklı aktörleri listesinde ilk 25 de ki Newman, sonsuza kadar bu listeyi zorlayacak görülüyor.

PAULNEWMAN 2.GÖRSEL

İllüstrasyon: Mustafa Soydan

Daily: Eğer sizde günlük halinizde bile klasik çizgilerden vazgeçemiyorsanız, ilham alacağınız stil işte tamda burada. Bu adam her haliyle unutulamaz bir isim. İlk başta vazgeçemediği ve nerdeyse her tavrında gördüğümüz beyaz gömlek. İster vücudunuza oturan isterseniz bol kesim, bir adet beyaz gömlek edinmeli. Yüksel bel bol kesim klasik bir pantolon, tercihen laci yâda siyah olabilir. Üzerine örme ya da triko süveter yaklaşan sonbahar için çok da mantıklı bir seçim olacak. Aksesuar seçiminde hala günümüz modasına girmiş olmayı başaran bez ya da converse bir ayakkabı, unutmadan bir Centilmen asla saatsiz yola çıkmaz, bu zevkli seçimi size bırakıyorum.

PAUL NEWMAN 3. GÖRSEL

Gentleman: Doğuştan stil olan biri mi? Böylesine stil gözükür. Doğru parçaları kullanarak herkes stil olabilir. Son yıllarda Keten ceketler listelerin ilk sıralarına öyle yerleşti ki. Hem daha hafif hissetmenizi hem de daha kolay hareket etmenizi sağlayacak. Seçimlerinizde bu önemli kuralı unutmayın. Günlük ve gece olmak üzere sadece aksesuar değiştirerek, uyarlanabilir bu ceketlerle stilinize harika dokunuşlar katacaksınız. Şehirlerarası yolculuklarda da tercih etmek için çok uygun. Artık erkeklerinde valizleri var, yanlarında hiç ayırmadıklarında stillerinin bir parçası haline geliyor. Açık renkli ve deri tercih etmenizi önenirim.

PAUL NEWMAN 4.GÖRSEL

Cool: Ne çok duyar olduk son zamanlarda, kısa ama erkeğe bu denli karizma özelliği katan sözcüğü. Belki de Newman ‘dan sonra türetildi .Yok yok görüldüğü kadar zor olmamalı , Özellikle sizde hız tutkunu yada herhangi bir motorlu taşıt kullanıyorsanız , bence görülen bu karizmadan hemen edenin .Nasıl mı ? Denim konusunda üzerinize oturan kalıbı bulmak şart. V yaka tişört ya da kayık yaka konusunda seçimi Bedeninizin formlarına bırakın. Aksesuar konusu biraz hassas smart casual bir bot, yâda klasik Amerikan çizmeleri doğru seçim olacak. Saat ve kemer seçimi konusunu deri ve benzer tonlardan yana kullanın.

PAUL NEWMAN 5. GÖRSEL (1)

Classic: Yıllardır hafızalarımıza, bu görüntü kazındı. Hangi erkeği yakışıklı ve inanılmaz çekici yapmıyor ki? Stil kelimesi de hemen peşinden geliyor. Klasik bir adamın tabiki vazgeçemeyeceği parça beyaz gömlekle başlıyor, yaz aylarında daha çok koton ve poplin grubunu kullanmanızını öneriyorum. Klasik kesim pantolonunuzun çok bol paça olmamasına ve üzerinize oturmasına dikkat edin. Ayrıca son yıllarda triko kravatlarla çok trend ve oldukça hafif. Saat markalarının tasarımları, hiç te hafife alınmayacak kadar iyi. Tercihinizi vintage detayları olan tasarımlardan yana olsun.

PAUL NEWMAN 6. GÖRSEL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *