PHARELL WILLIAMS KOŞMAYA DEVAM EDİYOR

By  |  0 Comments

Türkiye dahil tam 175 ülkenin iTunes listesinde 1. sıraya yerleşen ve aynı zamanda Oscar’a da aday olan “Happy” şarkısı ile günümüzün en çok konuşulan ve en başarılı isimlerinden biri olan Pharrell Williams’ın “GIRL” albümünün ikinci video klibi “Marilyn Monroe” yayınlandı! “Yılın Prodüktörü” ve Daft Punk’ın Random Access Memories albümüyle “Yılın Albümü”, albümde yer alan “Get Lucky” ile “Yılın Kaydı” ve “En İyi Pop İkili/Performans” ile tam 4 Grammy® ödülü kazanan Pharrell, kariyeri boyunca 7 Grammy® ödülünün sahibi oldu.

Pharrell Williams - Marilyn Monroe

Editör : Erhan Dalfidan

Pharrell Williams müzik, moda ve tasarım gibi farklı dallarda yaratıcı stili ile ikon kabul edilmiş bir isim. Gençlik yıllarından günümüze uzanan başarılı kariyerinde 2010 yılında Billboard’un “Son 10 Yılın En İyi Prodüktörü” unvanını da kazanan Pharrell, her zaman yeni bir şeyler üretmeye devam ediyor. Chad Hugo ile kurduğu “The Neptunes grubunda prodüktörlüğe adım atan sanatçı, günümüzün klasikleri haline gelen Justin Timberlake’in “Like I Love You”, Britney Spears’in “I’m A Slave 4 U”, Jay-Z’nin “I Just Wanna Love U (Give it 2 Me)”, Nelly’nin “Hot in Herre”, Robin Thicke’in “Blurred Lines” ve Daft Punk’ın “Get Lucky” şarkılarına imza attı.

Prodüksiyonunda imzası bulunan şarkılar 100 milyondan fazla satan Pharrell, Snoop Dogg, Madonna hatta Rolling Stones ile birlikte çalışarak onlara yeni bir bakış açısı da sağladı. Pharrell, Hugo ve Shae Haley alternatif rock/hip hop grubu N.E.R.D. adı altında yayınladıkları 4 albüm ile liste başı şarkılara imza atmıştı. Pharrell, Takashi Murakami ile tasarladığı heykelden, Louis Vuitton ve Moncler ile yaptığı ortak çalışmalara uzanan geniş bir yelpazede yaratıcılığını gösterdi. “i am OTHER” girişimiyle de çok yönlü yaratıcı medya çalışmaları yapan Pharrell’in Billionaire Boys Club & ICECREAM adlı markaları da bulunuyor. Pharrell, gerek müziği gerekse sanatsal çalışmaları ile popüler kültürün vizyonuna yön vermeye devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *