SAĞLIKLI CİLTLER İÇİN ÖNEMLİ BESİNLER VOL. 2

By  |  0 Comments

Mükemmel bir cilt için her gün yenmesi gereken 5 besin

Cildinizi güzelleştirmek için binbir çeşit pahalı ve bir o kadar da etkisiz ürün kullanmaktan sıkıldınız mı ? Bütün bu ürünleri arkanızda bırakarak doğru beslenme ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. 5 ay önce korkunç sivilcelerimden kurtulmak için böyle bir yöntem denemeye karar vermiştim. Zor fakat başarılması mümkün olan bu yöntem hem çok daha ucuz hem de çok daha sağlıklı. Bazı besinler cildinizi sertleştirirken bazıları ise cildinize yumuşak bir görünüm kazandırabilir. Bu besinleri öğrenmek için listemize bir göz atın.

Green-tea

Yeşil Çay

Yeşil çayın bir içecek olduğunu hepimiz biliyoruz fakat çay yaprakları da bir bitkiden gelir unutmayın. Siyah çayı sevmeme rağmen yeşil çayın antioksidan etkisini bildiğim için hergün tüketmeye özen gösteririm. İçerisindeki özel aminoasitler sayesinde vücudunuzu rahatlatacak ve stresinizi azaltacaktır.

Coconut-oil1

Hindistancevizi yağı

Hindistan cevizi yağı içindeki yüksek miktarlarda doymuş yağ bulunur öyle ki içerisindeki kalorini yüzde doksanı doğmuş yağdır. İçeriğindeki laurik asit güçlü bir anti-bakteriyeldir, bu sayede vücudu virüslerden enfeksiyonlardan ateşlenmelerden ve sivilceden korur. Hindistancevizi yağında ayrıca E vitamin vardır ki bu da cildinizi koruyarak onu nemli yumuşal ve canlı tutacaktır.

Salmon

Somon

Somon stress depresyon ve endişe gibi ruh halleriyle savaşmakta birebirdir. Ayrıca vücudunuzun günlük D vitamin ihtiyacının bir çoğunu da karşılar. Ayrıca yaygınca bilindiği gibi D vitamin kalbinizin kemiklerinizin ve beyninizin sağlığını korumada yardımcı olacaktır. Ayrıca kolon kanseri ve kalp hastalıklarına yakalanma olasılığını azaltacak kemiklerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Dark-chocolate

Bitter Çikolata

Bu benim cildimi güzelleştirmek için her gün tükettiğim besinlerin arasından en favori olan. Bitter çikolatada yüksek miktarda antioksidan ve çeşitli yağlar bulunur buda cildinizin ışıldamasını sağlayacaktır. Bitterin içerisindeki anti oksidanlar cildinizin esnekliğini arttırarak güneş ışınlarından gelen zararı da azaltır. Ayrıca kakao damarlarınızı rahatlatarak kan akışını hızlandırır ve cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Red-bell-peppers

Kırmızı Biber

Kırmızı biber çiğ ve ya pişmiş bir şekilde pek çoklarımız tarafından tüketilmektedir. Bir kırmızı biber vücudunuzun günlük C vitamin ihtiyacınızın fazlasını barındırır. Ayrıca içerisindeki yüksek lif miktarı ve B6 vitamini diyet yapanlara yardımcı olacaktır. Dahası karoten bakımından zengin olan kırmızı biber kırışıklıkların önlenmesin ve cildinizdeki kan akışının hızlanmasına yardımcı olur ki bu da sizing daha genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Karoten cildinizde siyah nokta oluşumunu da engeller.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *