SENİ ÇEVİRMEZ OLAYDIM!

By  |  0 Comments

Yeniden yapım sözcüğü bir çok sinema eleştirmeninin bile tüylerinin diken diken olmasına neden oluyor. O yüzden bu filmlerde başrol oynamış aktörlerin bu konuda aşırı tepki göstermelerini doğal karşılamalıyız. İşte sizin için filmlerinin yeniden yapımlarından hiç hoşnut olmayan 7 aktör :

Robert Englund -Elm Sokağı Kabusu

Elm Sokağı Kabusu

”Filmi biraz soğuk buldum. Çocukların normal yaşantısını bize çok fazla iletmediler. Bu yüzden aramızda bir bağlantı kuramadık ve başlarına gelenler pek de umrumuzda olmadı…Ayrıca yeni tekniklerle yapılan daha gerçekçi makyaj karakterin gücünü almış. Benim kullandığım makyajdaki sivri çene ve burun Freddy’e güçlü bir karakter katıyordu. Ben Freddy’i kötülüğü seviyormuşçasına ve işimden zevk alarak oynadım, Jackie bu şekilde oynamadı.

Angela Lansbury- Mançuryalı Aday

maçuryalı aday
”Denzel’i çok severim. Bu yüzden filmle özellikle ilgilendim. Ama sonunu bildiğin bir filmi nasıl izlersin bilmiyorum. Kedi daha film başlamadan çantanın dışındaydı. Bu sebeple başarılı olamadı”

Gene Wilder- Charlie’nin Çikolata Fabrikası 

Charlie chocolate

”Bence bu bir hakaret. Warner Bros ‘hakareti’ ”

Jerry Lewis – Çatlak Profesör

Çatlak Profesor
”Osuruk esprilerini yapmaya başladığında beni kaybetti. Aslında bakarsanız editörüyle konuşmuştum ve yaratıcılık kısmında yardımımı teklif etmiştim. Bu sayede bir bütünlük yakalayabilirdik. Benim yaptığım mükemmeldi. Tek yapılan bu mükemmelliği başkasına güvenerek bozmak oldu.”

Christopher Lee – Lanetli Ada 

Christopher Lee

”Çok ama çok garip geliyor. Üstüne fazla düşmüyorum fakat nasıl olduğunu merak ediyorum. Yurttaş Kane’i baştan çekmek gibi ”

Michael Cane – Alfie 

alfie

”Filmin sonunda Alfie ‘Bütün bunlar da neydi ‘ diye soruyor. Tam bu anda Jude içeri giriyor ve yakışıklı bir adamın kendine güvenle odaya girerek  kararlı bir ifadeyle baktığını görüyorsunuz. Alfie saf bir çapkındı. İnsanların neden ona sinirli olduğunu anlamamış bir romantikti. Jude’un o kararlı ve özgüven dolu bakışları filmdeki komik öğeyi yok edip işe günahkar bir hava katıyordu. Kadınları umursamayan onlarla yatıp bir daha aramayan maço bir tip olmuştu. Ben saf ve masumu oynamıştım”

Nancy Allen – Robocop

robocop
‘İkon olmuş filmleri tekrar çekmek doğru değil. Bizim filmimiz muhteşem senaryosu inanılmaz oyuncuları ve doğru yönetmenle birleşmiş bir başyapıttı. Bu gibi filmleri alıp bundan daha fazla para kazanmaya çalışan prodiksiyonları anlayamıyorum. Bu yeni senaryo nasıl olur da Neumeier ve Miner’ın orjinal senaryosu kadar iyi olabilir ki ? Ben yönetmen olsam böyle bir filme bulaşmak istemezdim.Paul Verhoeven ‘in yeni film hakkındaki görüşlerine alıntı yapıcak olursam ”Çok depresifti ölmüş olmak isterdim”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *