SERGİ | SEN DÖNÜNCEYE KADAR BENDE SAKLI/SIN!

By  |  0 Comments

Ayça Telgeren

PAZARTESİ’Yİ haftanın ilk günü olarak kabul ediyorsanız haftanın dördüncü günü için size sesleniyorum! Marina Abramovic, MOMA’daki performansında retrospektif sergisini gezenlerin karşısına oturdu. Bakıldığında yaptığı şey karşına oturan kişi ile sadece bakışlarla kurduğu temastı.

Editör : Huo Rf 

1.-Ayça-Telgeren-Ill-keep-it-for-you-till-I-come-back

Sanatçının karşısına oturan ve kalbini açan çoğu izleyicinin göz yaşlarına şahit olduk… Şimdi gelelim Ayça Telgeren‘e. Telgeren kendince yeni bir dünya yaratmış. Bu dünya ile Galerist‘te ki ilk sergisinde karşılaşmıştım. Bu dünya tatlı demek istediğim plastik formlar ve şekerli tonlardan oluşuyor. Tıpkı Marina Abramovic‘in performansında ki gibi ama farklı olarak eserin karşısında kalıyorsunuz. Boya sanıyorsunuz ama kağıt… Bilmediğim bir gezegene götürüyor. Yeni canlıları izliyorum sanki, Patrici Piccinini de ki gibi…

163559_641088052575082_795151289_n

Ayça Telgeren’in yeni kişisel sergisi “SEN DÖNÜNCEYE KADAR BENDE SAKLI” bu perşembe bizlerle paylaşılıyor. Sanatçının sergisine verdiği isim beni biraz kendine bağladı. Bu kadar sakin ama aynı zamanda karmaşık olan formların altında yatan his çok derin, bunu anlıyorum. Zaten eserin izleyici üzerinde ki baskısı ve bağlayıcılığının kaynağı gerçek hissin ortaya çıkıp yansıtılması değil mi?

Sergi 25 Mayıs’a kadar gezilebilir. http://www.galerist.com.tr/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *