SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE YAPILMAMASI GEREKEN 10 MADDE

By  |  0 Comments

Sevgililer Günü yaklaşırken, bu yıl da herkesi “Ne yapsam?” telaşı sardı. Sokaklar kırmızı reklam panolarıyla, televizyonlar hediye reklamlarıyla, gazete ve dergiler “en romantik Sevgililer Günü” tüyolarıyla doldu taştı. Sevgilisi olan romantikler kutlama için hazırlıklara günler öncesinden başlarken, kutlama planlarını son ana bırakanlar parlak bir fikir arayışına girdi. “Sevgililer Günü kapitalizmin ve tüketim kültürünün dayatması” diyerek plan yapmayan çiftler bile, diğerleri romantik anlar yaşarken 14 Şubat gününü evde sıkılarak geçirmemek için gizli küçük planların peşine düştü.

Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık platformu Siberalem, “Sevgililer Günü’nde yapılmaması gereken 10 şeyi” listeledi.

1.      Kıyafetinize dikkat edin! Mesela evet kırmızı çekici bir renk olabilir ama dikkatli kullanmak gerek. Messi bile olsanız,  itici olabilirsiniz.

1 (1)

2.      Baş başa geçirdiğiniz özel anları iş yerindeki dedikoduları, aile içindeki bunalımları ve arkadaşlarınızla yaşadığınız sıkıntıları anlatarak rezil etmeyin. Sevgililer Günü’nde dertleri bir kenara bırakın ve anın tadını çıkarın.

2 (1)

3.      “Kadınlar komik erkeklere bayılır” tezi nedeniyle, yerli yersiz komiklik yapmaya çalışan erkekler her yerde karşımıza çıkar oldu. Komik olacağım diye rezil olmanın Sevgililer Günü’nde hiç de iyi bir fikir olmadığını aklınızdan çıkarmayın ve rahat olmaya bakın. Bırakın sohbet kendiliğinden gelişsin, sevgiliniz sizi siz olduğunuz için sevsin.

Portrait of dissatisfied young woman

4.      Gelelim hediye meselesine. Alacağınız hediyenin ilişkinizde kara bir leke olmasını istemiyorsanız sevdiğiniz kişiye romantizmden eser taşımayan bir hediye almayın. Örneğin ütü alarak romantik akşam yemeğinizde sevgilinize evde yapacağı işleri hatırlatmak hiç de iyi bir fikir değil. Ya da spor salonuna üyelik alıp “Ne yani beni şişman mı buluyorsun” tepkisiyle karşılaşmak da pek hoş olmaz.

4

5.      Rezervasyon yaptırmadığınız hiçbir yere gitmeyin. Sevgililer Günü için özenle hazırlanan sevgilinizi saatlerce lokantanın önünde bekletmek ya da boş yer bulmak için mekan mekan dolaştırmak, Sevgililer Günü’nün birlikte son gününüz olmasına yol açabilir.

5 (2)

6.      Sevgililer Günü’nde etrafınızda ne kadar az kişi olursa o kadar iyi olur. Örneğin evli ve çocukluysanız, akşam yemeğine çocuğunuzla birlikte giderek ilişkinizde romantizmin olmadığını herkese itiraf etmenize gerek yok. En iyisi o gece için bir çocuklara bakacak birini ayarlayın.

6

7.      Eski sevgilinizle takıldığınız mekana yeni sevgilinizi götürmeyin. Sevgililer Günü’nde eski sevgilinizle rastlaşmak ve eski defterleri açmak hiç hoş olmaz.

7 (1)

8.      Çiçek siparişi verirken tarihine dikkat edin, ertesi gün teslim edilmesin.

8

9.      Gaza gelip sokaklarda aşk şarkıları söyleyerek dolaşmayın, unutmayın o gün bekarlar da var.

9

10. “Çok süper bir gün geçirmeliyiz” diye kendinizi kasmayın. Belki o daha basit ve size özel bir kutlamayı tercih ediyordur.

Young couple drink coffee at italian caf�©

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *