SİNEMA: HAFTANIN FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en ilginç 3 filmi sizin için seçtik. İyi seyirler!

AŞKA DAİR (A CASE OF YOU)

016876.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Sam genç bir yazardır, her zaman gittiği bir kafede çalışan Birdie’ye aşık olur. Oldukça utangaç olan Sam arkadaşının tavsiyesiyle kızı etkileyebilmek için internette sahte bir profil hesabı oluşturur. Onun ilgi alanlarına yönelerek Birdie’nin hayalindeki erkeğe dönüşmeye çabalar. Bu hem kolay değildir hem de yapması gereken çok şey vardır. İş, görüşme safhasına geldiğinde karışıklık başlar. Birdie’yi gerçekten etkilemeyi başarır ve onu kendine aşık eder; ancak bir sorun vardır: Onun aşık olduğu Sam değil, Sam’in yarattığı o hayali erkektir. Sam, durumu açıklayıp açıklamamak arasında gidip gelirken, olduğu gibi davranmadığı için de büyük suçluluk duymaya başlar. Yönetmenliğini Kat Coiro’nun üstlendiği filmde başrolleri, Justin Long, Kair O’Donnel ve Evan Rachel Wood canlandırmakta.

Yönetmen Kat Coiro

Oyuncular Justin Long, Evan Rachel Wood, Keir O’DonnelL

Ülke ABD

TEMMUZ SOĞUĞU (COLD IN JULY)

064440.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Sundance seçkisinde de yer alan bu karanlık suç dramında, iki babanın gizemle örülü intikam öyküsü anlatılıyor. Yer: ABD, Doğu Teksas. Küçük bir kasabada yaşamakta olan Richard Dane, başına gelen travmatik bir olay sonrasında Ben Russel ile tanışır. Ben, eski bir suçludur ve Dane’in vurduğu adamın babasıdır. İkili birbirlerine duydukları nefrete rağmen bir olayı aydınlatmak için güçlerini birleştirmek durumunda kalır. Onlara Houston’da domuz yetiştiriciliği yapan tuhaf huylu bir dedektif ve Dane’in inatçı karısı yardım edecektir. İlginç ir şekilde bir arayagelen bu ekip, hiç tahmin etmedikleri kadar büyük ve karanlık bir sırrı açığa çıkaracaklardır.

Yönetmen Jim Mickle

Oyuncular Michael C. Hall, Sam Shepard, Vinessa Shaw

Ülke ABD, Fransa

BİZ BABASIZ BÜYÜDÜK

190336.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Çekingen bir yapıya sahip olan Alim, aslında bir o kadar da duygusaldır. Bir gün sınıfa Selma adında bir kız gelir. Babasının tayini çıktığı için buraya taşınmışlardır. Selma ile sınıf arkadaşı olan Alim, ondan oldukça etkilenir. Ancak arkadaşları bunu fark eder ve boş durmaz. Hemen ortalıkta Alim’in Selma’yı sevdiğini söyleyip durmaya ve şakalar yapmaya başlarlar. Alim içine düştüğü durumdan oldukça utanır ve çareyi Selma’yı kendinden uzaklaştırmakta bulur. İkilinin yolları daha sonra bir tatil yerinde kesişir. Ancak köprünün altından çok sular akmıştır ve zaman pek çok şeyi değiştirmiştir.

Yönetmen Ahmet Çadırcı

Oyuncular Uğur Can Tekin, Büse Merve Eroğlu, Mustafa Eker

Ülke Türkiye

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *