STYLE PROFILE: EDDIE REDMAYNE

By  |  0 Comments

Yazı: Merve Yazkan

Onun için ‘yılın adamı’ yakıştırmasını yapmak pek de yanlış olmaz. Bu İngiliz beyefendisi, Golden Globe’la başladığ ‘büyük’ ödüller turuna Oscar’la devam etti. Şüphesiz ki Redmayne, 2. Oscar’ına çok da uzak sayılmaz. Oyunculuğunun yanı sıra stiliyle de dikkat çeken genç aktör, kendine has sokak stili ve kırmızı halıya renk getirmesi sebebiyle bu radarımızda.

Oscarlı aktör Eddie Redmayne’in stil fotoğraflarında kısa bir tur atıyor, ardından da stil profilini ortaya çıkarıyoruz!

eddie-redmayne-street-style-2015

Eddie Redmayne’in günlük yaşam için seçtiği parçalara baktığımızda smart casual bir stile sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kendine has İngiliz havasıyla sokaklarda boy gösteren Redmayne, kimi zaman Oxford ayakkabılar, keten pantolonlar, kruvaze ceket, yelek tercih ediyor kimi zaman da basit tutarak ince bir kazak, trençkot ve spor ayakkabı. Ama onun için asla bi’ kot bi’ tişört adamı diyemeyiz.

IMG_1517

Gördüğünüz gibi, genç aktör kırmızı halıda kendine yakışan ve kaldırabileceği parçaları iyi seçiyor, cesur olmaktansa korkmuyor. Kırmızı halının klasik siyah smokin ya da takım elbise görünümünün dışına çıkıyor. Redmayne’in kırmızı halı stilinde öne çıkanlar: keskin hatlar, turkuaz, navy gibi iddialı renkler, ekose gibi çarpıcı desenler ve ‘dream velvet’ hissi yaratan kadife gibi farklı kumaş seçimleri.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *