ŞUBAT’IN GÖZDE ALBÜMLERİ

By  |  0 Comments

ALBUMS

Editör : Erhan Dalfidan

Vita Chambers

Vita+Chambers+Fix+You

BARBADOS asıllı Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Vita Chambers henüz 20 yaşında Fix You single ile ilgi alanımıza giriyor. Şarkının ismini gördüğümde Coldplay cover’ı sandım ama bambaşka birşey çıktı. Madonna, Queen, Imogen Heep, Tina Turner ‘dan etkilenmiş,  Kaskade, Ellie Goulding, Florence and The Machine dinlemekten zevk alırmış. 15 yaşında MySpace‘e koyduğu bir video ile 15 gün sonra keşfedilen genç kız Justin Bieber’ın My World Tour  turnesinde eşlik etmiş. Aralık 2012′ de yayınlanan parçanın video klibi yaklaşık kısa bir süre önce yayınlandı. İlerleyen günlerde sıkça duyacağımız bir isim ve şarkı Vita Chambers – Fix You huzurlarınızda.

Kate Nash

KateNash

İNGİLİZ şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen Kate Marie Nash, sahne adı Kate Nash, 2007 yılında yayınladığı Foundations  single ile alternatif pop’ ta kendine ayrı bir kulvar açtı. Uzun süredir ortalıkta gözükmeyen Nash sesizliğini 4 Mart’ ta yayınlayacağı Girl Talk albümü ile bozmayı planlıyor.

David Bowie

David Bowie

66. yaş günü olan 8 Ocak’ta sürpriz bir şekilde yeni albümünden ilk single olan Where Are We Now’ı yayınlayan David Bowie, kaldığı yerden efsane olmaya devam ediyor. 130 milyonu aşan albüm satışı ile sadece müzik alanında değil, sanat, moda, politika  ve sosyal konularda da çağımızın en etkili isimlerinden biri kabul edilen David Bowie’nin, 10 yıllık bir aradan sonra yayınlayacağı 30. stüdyo  albümü The Next Day’in mart ayında dinleyiciler ile buluşması planlanıyor. 1969 tarihli Space Oddity albümünden bu yana birlikte çalıştığı Tony Visconti prodüktörlüğünde New York’ta kaydedilen Where Are We Now? şarkısının videosu ise Tony Oursler imzasını taşıyor. Videoda, David Bowie’nin Berlin’de kaldığı evin altında bulunan otomobil tamir dükkanını ve şehrin o zamanki halini yansıtan birçok görüntü yer alıyor.

Aluna George

Aluna George

BBC’nin Sound Of 2013‘ün ikincisi İngiliz ikili AlunaGeorge, Aluna Francis ve George Reid’den oluşan bir elektronik müzik grubu. Eylül ayında yayımladıkları ilk teklileri Your Love, Your Drums İngiltere’de müzik eleştirmenlerinden tam not alırken, yeni yayımlanan Diver teklisi ise Haziran ayında çıkacak olan Body Music isimli albümlerinin habercisi niteliğinde…

Haim

HAIM

KALİFORNİYALI üç kız kardeşin kurduğu HAIM grubu, şimdiden Florence and The Machine ve Mumford and Sons grubunun desteğini almayı başardı. Yayın kuruluşlarının, blog yazarlarının, DJ ve radyo programcılarının verdiği oylarla, gelecek yılın en iyi yeni isminin belirlendiği BBC listesinde, HAIM grubu 14 isimi geride bırakarak birinci oldu. Yaşları 21 ile 26 arasında değişen Este, Danielle ve Alana Haim kardeşler yılın en dikkat çekici isimlerinden olmayı şimdiden başardılar.

Dido

DIDO

4 SENE önce yayınladığı ve büyük beğeni toplayan Safe Trip Home albümünden sonra Dido; 4. stüdyo albümü Girl Who Got Away ile geri dönüyor! 30 milyona yakın albüm satışı ile günümüzün en sevilen kadın vokallerinden olan sanatçı, 4 senelik bir aradan sonra tekrar müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Hayranları Dido’nun yeni albümünde yer alacak olan ve kendisine Kendrick Lamar eşlik ettiği Let Us Move On adlı ilk single’ı geçtiğimiz günlerde yayınlamıştı. Dido’nun ilk albümü No Angel, 21 milyondan fazla satarak İngiltere’de 2000’li yılların en çok satan ikinci albümü olmuştu. Dido, Girl Who Got Away albümünde de, ilk albümünde olduğu gibi modern ve aynı zamanda, zamansız şarkılarla dinleyicilerine yine eşsiz bir albüm sunuyor. Go Dreaming, “No Freedom” ve Kendrick Lamar düeti Let Us Move On gibi şarkılar öne çıkıyor.

Charlotte Aitchison

charli-xcx_0

20 yaşındaki İngiliz şarkıcı ve söz yazarı sahnede Charli XCX adını kullanıyor. Onu Lykke Li, Robyn ve MIA‘ya benzetebiliriz. You’re the One isimli EP’sini geçen yıl yayınlayan genç şarkıcı geçtiğimiz günlede İsveçli ikili  Icona Pop ile yayınladıgı I Love It  single ile Almanya, Hollanda, İsviçre ve hatta Amerika Hot Danco Club song listelerinde üst sıralarda yer aldı ve hatırı sayılır bir takipçileri olmasını sağladı. Adı henüz açıklanmayan  ilk albümününün ilk single  You (Ha Ha Ha)  ise onu tanıtmamıza vesile olan parçası …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *