TAKIM ELBİSENİZİ KIŞA HAZIRLAYIN

By  |  0 Comments

Yazı: Merve Yazkan

Güzelce oturan kaliteli bir takım elbise, şüphesiz ki erkeklere en iyi görünümü verir ve erkeklerin gardırobundaki en kıymetli parçalardan biridir. Fakat kış, takım elbisenin soğuk havalar için pek de uygun olmayabileceğini sık sık hatırlatır. Peki siz ona aldırış etmek zorunda mısınız? Tabii ki hayır. 5 kolay yol ile takım elbisenizi soğuk kış günlerine hazır hale getirebilir ve ukalalaşan havalara cool bir gönderme yapabilirsiniz.

Süveter ile ısıyı arttırın

süveter

Gömlek ve üstüne giyilen süveter, geleneksel bir kış giyim ikilisi. Tek yapmanız gereken gömleğinizi ve takım elbisenizi uygun süveter ile eşleştirmek.

Boynunuzu sarıp sarmalayın

scarf

Son 3 yıldır atkı ve eşarp trendi ince boyuttan yana. Zariflik bir yana, sizi bu kadar şık gösterip böylesine de sıcak tutan başka bir aksesuar yok.

İpek kravatınızı örgü ile değiştirin

tie

Yaz ayları, ince kumaşlar ve hafif görünümler içindir. Kış zamanı geldiğinde onların yerini tüvitler, örgüler ve daha kalın materyaller alır. Klasik ipek kravatınız belki size iş toplantılarında eşlik edebilir ama bu örgü kravat hem göz alıcı hem farklı hem de sizi oldukça sıcak tutacak.

Çoraplar arkadaşlarınız

socks

Belki bu zaten oldukça açık olan bir yol gibi görünebilir. Kış demek, çorap demek. Fakat buradaki asıl mesele, doğru çorabı giymekte. Takım elbiseniz ile eşleşecek çorapların  rahat olması, sezonun trendlerinden dokunuşlar taşıması ve biraz da kişiselliğe sahip olması.

Paltolar ceket üstüne!

coat

Takım elbiseleri, kalın, oldukça şişkin bir kalıba sahip parkalar ile zarif bir şekilde eşleştiremeyebilirsiniz. Fakat oversized paltolar bunun için var. Onlar ince takım elbiseler ile giymeniz için tasarlandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *