THE CULT DOGVILLE

By  |  0 Comments

Sezonun en iddialı oyunlarından Dogville, 26 Ekimde harika bir açılış yaptı. Bu akıl almaz oyun Versus Tiyatro’nun uyarlamasıyla 9 ve 15 Kasım’da Glass Room’da yeniden tiyatro severlerle buluşacak. Cannes Film Festivali’nin kötü çocuğu bol ödüllü Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier’in kült filmi Dogville’i Türkiye’de ilk defa sahnelere taşıyan Versus Tiyatro, 12 kişilik kadrosu ile sanat severleri şiddetli ve tehlikeli bir dünyaya davet ediyor. Bu oyunu kaçırmamanızda fayda var!

1930’lu yılların Amerika’sında Dogville isimli küçük bir kasabada yaşanan bu karanlık hikaye insan doğasının en ürkütücü yanlarını gözler önüne seriyor. İzleyicilerin Grace isimli bir kadının sakin bir yaşam süren Dogville halkının arasına katılmasıyla madalyonun diğer yüzünü keşfedeceği bu dehşet verici oyunda pek çok sürpriz bulunuyor.

Kayhan Berkin tarafından uyarlanıp yönetilen Dogville’in başrol oyuncuları Rüzgar Aksoy, Ece Çeşmioğlu ve usta oyuncu Şerif Erol’un yanında oyunun sıra dışı dekoru da Gökhan Kodalak tarafından hazırlandı. Sıradan insanların sıradan hayatlarının olabilecek en sade şekilde sahneye taşındığı oyunda unutulmayacak ses efektleri Joe Conchie’ye ait.

Lars von Trier’in kendi deyimiyle en iyi filmi olarak nitelendirdiği ve Versus’un 9. prodüksiyonu olan Dogville’i bir an önce izlemek isteyenler biletlere www.biletix.com adresinden, oyun ile ilgili tüm bilgilere ise www.uniqistanbul.com adresinden ulaşabiliyor.

Oyun Künyesi:
Yazan: Lars Von Trier
Çeviren: Nazlı Gözde Yolcu
Uyarlayan / Yöneten: Kayhan Berkin
Reji Asistanı: Semih Değirmenci
Dekor & Poster Tasarım: Gökhan Kodalak
Kostüm Tasarım: Meltem Çakmak
Ses tasarım: Joe Conchie

Işık tasarım: Yüksel Aymaz
Oyuncular: Cantürk Çolak, Cenk Doğar, Ece Çeşmioğlu, Esra Yaşar, Güzide Arslan, Gökhan Gürün, Mehmet Yılmaz, Müfit Aytekin, Nihan Aypolat, Olcay Yusufoğlu, Rüzgar Aksoy, Şerif Erol
Yapım: Versus

Adres: Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer

*Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *