YA KEL OLMAK YAKIŞMAZSA?

By  |  0 Comments

Bronson-tom-hardy

Seyrelen Saçlarınız İçin Saç Kesim Taktikleri

Erkekler, saçları seyreldiği zaman genellikle biraz aşırı çözüm yollarına başvuruyorlar; ya saçlarını sürekli kısa kestiriyorlar, ya da zamanlarını paralarını ve enerjilerini tepedeki aynayı kapatmak için harcayarak kimsenin görmeyeceğini umut ediyorlar.

Kazıtmak ne kadar korkusuzca gözükse de erken zamanlarda kazıtılmaya başlandığı zaman kellik psikolojisinden kurtulmayı kolaylaştırıyor. Ama her erkek saçlarını tamamen kazıtmayı kaldırabilecek yapıya sahip olmayabilir. Saçları tamamen kazıtmak belirli bir kafa , kemik yapısına sahip olmayı gerektiriyor. Fakat bir çok erkeğin kafasındaki doğum lekeleri çıkıntılar benler ve yara izleri bölgeye dikkat çekmekten başka bir şeye yaramıyor.
Çözüm ise hayatın her noktasında olduğu gibi, orta yolu bulmaktan geçiyor. Kafanıza sürekli jilet sürmektense kendinizi yetenekli bir berbere emanet edebilir ve tepenizdeki açıklığı kaybettirebilirsiniz. Bu çeşit bir kesim ancak yetenekli berberlerin elinden çıkabilir bu sebeple mahalle berberine verdiğiniz 10 liradan daha fazlasını gözden çıkarmalısınız. Kaybınızı dağınık saçlarla tarakla veya fön makinasıyla düzetlmeye kalkışmamalısınız. Temiz ve basit bir kesim tercih etmelisiniz özellikle kenarlar için.

jason-statham-body-01
Eğer genç yaştaysanız ve erkenden saç dökülmesiyle karşı karşıya kaldıysanız , saçlarınızı Fight Club vari kısa kestirebilirsiniz. 1’e 2’ye veya 3’e vurdurulan saçlar özellikle sadece tepesi dökülen erkeklerde oldukça işe yarar. Yeniden belirtelim ki eğer uygun yüz hatlarına ve kafa şekline sahip değilseniz bu saç kesimi sizde güzel durmayabilir fakat sizi modaya uygun bir görünüme sokacaktır.

Kafanızı kazıtmak oldukça özgürleştirici bir tecrübe olabilir ama bu herkese göre bir iş değil. Bu sizin görüntünüzü yüzünüzü ve dolayısıyla insanların size karşı olan tavrını değiştirecek bir hamle. Kel olmadan önce kafanızı iyice bir incelemeyi unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *